quahadi quahadi
388
BLOG

Jogajła potomkiem wikingów - buhaha!

quahadi quahadi Kultura Obserwuj notkę 19

[edycja 29-03-2023 po 15-tej

Gorąco przepraszam M.A. Krydę za przekręcenie nazwiska, czeski błąd, wina moja, jestem burakiem, kajam się]


Wiem, że deczko spamuję.

Jednak, to co wypisuje M.A.Kydra (o pochodzeniu Jagiellonów),  jest już przesadą do kwadratu. 

Patrząc na dzieło  Mistrza Matejki ( z wikipedii) również nie znajduję  potwierdzenia tych rewelacji ;-) A może? Ktoś? Coś? 

image


Oczywiście samemu Władysławowi II już nic nie może zaszkodzić, bowiem wielkim królem był i basta.

A jak poetycko donosi Długosz: zaszkodził mu li wyłącznie śpiew słowików.

image


Ponieważ nie mogę komentować na blogu wielbiciela wikingów,  zawieszam, po raz drugi, proste pytanie:

Na jakiej podstawie oparte jest stwierdzenie, że na potomków ludności wschodniego Bałtyku z epoki żelaza musieli najechać wikingowie ze Skandynawii, by pojawił się specyficzny genetyczny sygnał, czyli męska haplogrupa N1c?


Archeogenetycznej historii Europy (ba, całego świata) nie da się zmienić, bo wbrew słowom pisanym jest ona biologicznym i fizycznym dokonanym dziełem, czyli faktem.


Tu krótkie wyjaśnienie sytuacji: https://www.salon24.pl/u/quahadi/1292783,moje-pytanie-do-m-a-kydry

czyli obecna rzeczywistość (mapka) i naukowe wyjaśnienie, poniższego obrazka - badanie Saag i wsp. 2019 


image


 

By rozluźnić atmosferę:

1/ Po Piastach, którzy byli wikingami i Jagiellonach, będących potomkami owych zbójów, czekamy (jak przewrotnie zauważył bloger murgrabia czorsztyński) na rewelacje w sprawie Wazów ;-)

2/ Jak można wywnioskować ze starych monet, co najmniej jeden z Piastów był żydem. Nazywał się Moszko III Stary i bił pieniądz w języku knaan (zachodniosłowiańskim).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_wczesno%C5%9Bredniowieczne_emisje_monetarne#Mieszko_Stary 


pzdr

quahadi
O mnie quahadi

burak, amator, gracz przypadkowy, a czasem skuteczny wygrane rozdanie, to kwestia wiary w zwycięstwo, reszta jest, hihi, tylko zimną logiką i techniką rozgrywki     wyjęte z Waszych komentarzy ;-)   "Stale tam zaglądam. Wciąż w nadziei, że wreszcie coś zrozumiem, nawet błysnę rozwiązaniem....."   "chyba powinienem wnioskować o zbanowanie całego bloga quahadi, bo jest wybitnie niebezpieczny dla zdrowia psychicznego i nawet fizycznego"   "Na oko nie ma problemu" i " ...to mi zasugerował były Mistrz Europy Open. Ale też był zmęczony upałem." "sytuacja jest o tyle prosta, co prawie beznadziejna"   "przy układzie ..., to ciemność widzę... ale jeszcze pomyślę :)"   i to jest właściwe podejście do problemu ;-)     NA TYM BLOGU MOŻESZ PISAĆ I GADAĆ PRAWIE O WSZYSTKIM POD WARUNKIEM: 1/ ŻE PISZESZ  RÓWNIEŻ O BRYDŻU; 2/ ŻE LOGICZNA ARGUMENTACJA JEST WCHŁANIANA     I ANALIZOWANA     PRZEZ TWOJE NIEDOMYTE KOMÓRKI; 3/ ŻE NIE BOISZ SIĘ POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW,   4/ ŻE WIESZ , ŻE JA CZASEM     "LUBIĘ PODYSKUTOWAĆ"     s - spades = piki,   h - hearts = kiery, d - diamonds = kara c - clubs = trefle   Tabela rozkładu kolorów: ku wiecznej chwale Tego barda Tradycja: Quasimodo:

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura