To i owo
Przez poznanie do poznania...
14 obserwujących
489 notek
175k odsłon
207 odsłon

Znaczący wzrost nastrojów biznesowych w Niemczech

Wykop Skomentuj11

Znaczący wzrost nastrojów biznesowych w Niemczech...

Nowe zamówienia, zatrudnienie, zakupy surowców i zaległości w pracy spadają w wolniejszym tempie, a optymizm wywołał odbicie.

Według danych instytutu ekonomicznego Ifo niemiecka gospodarka w tym kwartale jest na dobrej drodze do wzrostu o 0,2%.

Indeks usług końcowych IHS Markit dla menedżerów ds. Zakupów (PMI) wzrósł do 51,7 z 51,6 w październiku.

Wskaźnik PMI (PMI – wskaźnik, aktywności finansowej stworzony przez Markit Group i Institute for Supply Management of financial activity. Ma on na celu odzwierciedlenie aktywności managerów nabywających różnego rodzaju dobra i usługi), który śledzi sektory produkcji i usług, które łącznie stanowią ponad dwie trzecie działalności gospodarczej, wzrósł do 49,4 z 48,9.

Oczekuje się, że solidne wydatki gospodarstw domowych i dynamicznie rozwijający się sektor budowlany pobudzą wzrost w bieżącym kwartale.

Rekordowo wysokie zatrudnienie, niszczące inflację podwyżki płac i historycznie niskie koszty finansowania zewnętrznego sprawiły, że konsumpcja prywatna stała się stałym i niezawodnym motorem wzrostu w Niemczech, pomagając złagodzić zależną od eksportu gospodarkę przed problemami handlowymi.

Ankieta przeprowadzona w zeszłym tygodniu wykazała, że nastroje wśród niemieckich klientów wzrosły niespodziewanie w grudniu, sugerując, że wydatki gospodarstw domowych będą wspierać wzrost pod koniec roku.

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka