To i owo
Przez poznanie do poznania...
18 obserwujących
600 notek
243k odsłony
1050 odsłon

Kolejny przełom technologiczny w elektromobilności....

Wykop Skomentuj46

Kolejny przełom technologiczny w elektromobilności....

Piętą Achillesa samochodów elektrycznych są akumulatory...

Hipotetyczna sytuacja, w korku na autostradzie pełnej samochodów elektrycznych podczas arktycznego wybuchu w Norwegii, czy w Kanadzie przy temperaturach poniżej zera akumulatory zaczynają się rozładowywać. Silniki elektryczne zatrzymują się zaczynają tracić moc, co jeszcze bardziej blokuje ruch. Wkrótce lodowa autostrada jest całkowicie zapełniona bezradnymi samochodami elektrycznymi. Co gorsza, bez energii elektrycznej pasażerowie nie mają ciepła.

Akumulatory Tesli opierają się na metalach (minerałach)ziem rzadkich. Są drogie (około 7 000 USD), ładowanie ich zajmuje dużo czasu, podobnie jak baterie w telefonie starzeją się....

Elon skupił się na obniżeniu kosztów akumulatorów poprzez koncentrację (budowę wielkich fabryk).

 W tamtym tygodniu podano komunikat, który zwiększy konkurencyjność Tesli.

Będzie prawdziwy przełom w technologii akumulatorowej. Tańsze akumulatory, które ładują się znacznie szybciej i dłużej  trzymają, są mniej podatne na ekstremalne temperatury. Akumulator jest lżejszy i nie zależy od minerałów zagranicznych.

Genialny naukowiec o nazwisku Dr Sam Weaver z Proton Power Inc. odkrył niedrogi sposób wytwarzania materiału bogatego w grafen. Nazywał to ProCene. Grafen to niesamowita substancja, jest lżejszy niż aluminium i 100 razy mocniejszy niż stal.

imageMa także inne fascynujące cechy. Grafen jest jednym z najlepszych przewodników elektryczności znanych człowiekowi. Może także lepiej koncentrować elektrony (magazynować energię elektryczną) niż obecne baterie. Innymi słowy, ProCene może być kluczem do stworzenia lekkich akumulatorów, które w końcu sprawią, że pojazdy elektryczne będą bardziej praktyczne dla mas.
image


Odkrycia dokonano w Knoxville na Uniwersytecie Tennessee. Placówka ta specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii. Znajduje się tu także największy ośrodek badawczy Departamentu Energii USA....


Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie