To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
747 notek
379k odsłon
165 odsłon

Kto korzysta z innowacji w technologii finansowej?

Wykop Skomentuj2


image


Kto korzysta z innowacji w technologii finansowej?

Technologia finansowa wpływa zarówno na efektywność, jak i na kapitał giełdowy. Wpływ nie jest trywialny, ponieważ kilka kluczowych zmian technologicznych zmieniło wiele wymiarów zestawów szans inwestorów w tym samym czasie.

Na przykład lepsze i szybsze przetwarzanie danych sprawiło, że inwestorzy detaliczni ponoszą mniejsze koszty w uczestnictwie i znajdowaniu funduszy spełniających ich potrzeby.

Jednak dzięki temu wyrafinowani inwestorzy mogą dowiedzieć się więcej o zwrotach aktywów. Niektórzy eksperci uważają, że innowacje zwiększają wyłączenie finansowe koszty. Inni martwią się o możliwe antykonkurencyjne skutki, które mogą prowadzić do bardziej nierównego podziału zysków.

Nowoczesne technologie finansowe pozwalają na budowę teoretycznych modeli handlu pośredniego w oparciu o asymetryczne informacje, które pozwalają rozróżniać efekty poszczególnych innowacji.

Po drugie, można interpretować dane makro z USA i wielu innych giełd z ostatnich 40 lat przez pryzmat stworzonego modelu. Uważam, że zyski z technologii finansowej przypadają wielu inwestorom....

Kluczowym wnioskiem jest to, że inwestorzy mają dostęp do premii kapitałowej za pośrednictwem nawet „tanich” funduszy. Oczywiście ulepszenia technologii finansowej są nieproporcjonalnie korzystne dla wyrafinowanych inwestorów….

Zachodzi tu ciekawe zjawisko, które z roku na rok zmniejsza wskaźnik uczestnictwa inwestorów o niskim poziomie zamożności.

Zmieniające się warunki ekonomiczne w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci stworzyły zachęty dla analityków sprzedających, aby zarówno oferować swoim klientom instytucjonalnym usługi warstwowe, jak i usprawnić proces analizy.

Przejawem tych zmian jest zwiększone prawdopodobieństwo publikowania przez analityków prognoz zysków dla wielu firm tego samego dnia.

Innowacje w technologie finansowe poprawiają informatyzację cen, powiększają (ale jednocześnie konsolidują) wyrafinowany przemysł zarządzania aktywami i pogłębiają nierówność w dochodach kapitałowych.

Dalszy postęp we współczesnej informatyce, przy zastosowaniu sztucznej inteligencji w zarządzaniu aktywami (słynne algorytmy), przy braku redystrybucji zysków, może przyspieszyć tempo zmian w świecie....


....

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka