To i owo
Przez poznanie do poznania...
26 obserwujących
751 notek
381k odsłon
469 odsłon

Krótko o wielkim problemie mecenasa Giertycha

Wykop Skomentuj15

We Włoszech nawet bardzo sentymentalni Amerykanie pochodzenia sycylijskiego, kalabryjskiego nigdy nie kupują domów na siebie. Co najwyżej na osoby podstawione, tak też robią Rosjanie prowadzący szemrane interesy.


Dlaczego tak się dzieje (mimo to, że ceny atrakcyjne)?


We Włoszech są ustawy zwalczające zorganizowaną przestępczość (antymafijne) i pranie brudnych pieniędzy.


Tam sądy nie bawią się w wyroki typu "wilk syty i owca cała", tam w przypadku zakupów za pieniądze z przestępstw ustawowych jest konfiskata.
Nie wiem na jakim etapie jest śledztwo prowadzone we Włoszech? Ale wiem, że konfiskata nieruchomości mecenasa może być kwestią czasu.

W Polsce adwokat Roman Giertych jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Zatrzymanym w sprawie przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki oraz wyrządzenia firmie szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi im za to do 10 lat więzienia.Konfiskata będzie, choćby z powodu poprawienia statystyki...


Co robią Rosjanie w takich sytuacjach? Sprzedają przed wyrokiem nieruchomość i przenoszą się na Cypr albo do Czarnogóry..


Ciekawi mnie co zrobi Pan mecenas?
...

Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka