To i owo
Przez poznanie do poznania...
30 obserwujących
805 notek
434k odsłony
  252   0

W kontekście zakupu chińskich szczepionek

W kontekście zakupu chińskich szczepionek

image
Jest prosty sposób, aby zrozumieć, jak skuteczne są wszystkie szczepionki na Covid-19 ...

Wszystkie zatwierdzone szczepionki na Covid-19 są skuteczniejsze niż coroczna szczepionka przeciw grypie.

 Nawet 66-procentowy wskaźnik skuteczności to imponujący wynik. Wystarczy spojrzeć na szczepionki przeciw grypie sezonowej, aby uzyskać dowód.

 Skuteczność szczepionki przeciw grypie zmienia się z roku na rok, ponieważ każdego roku dominują różne szczepy grypy. Zasadniczo naukowcy muszą zagrać w zgadywanie, mając nadzieję, że wymyślą odpowiednią miksturę, która zapewni możliwie największą ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi wirusami grypy w danym roku, których nie są w stanie przewidzieć z góry. W rezultacie, jak wyjaśnia sam CDC, „szczepienie przeciw grypie zmniejsza ryzyko zachorowania na grypę o 40–60% wśród całej populacji w sezonach, w których większość krążących wirusów grypy jest dobrze dopasowana do szczepionki przeciw grypie”.

 Nawet jeśli naukowcy wykonują dobrą robotę, dopasowując szczepionkę przeciw grypie do dominujących szczepów grypy, szczepionka przeciw grypie,  jest średnio mniej skuteczna niż szczepionki na Covid-19 .

Ale szczepionka przeciw grypie jest nadal warta zachodu, ponieważ nawet jeśli osoba zachoruje po szczepieniu, jej choroba będzie mniej dotkliwa, niż byłaby w innym przypadku. Ogólnie rzecz biorąc, CDC szacuje, że szczepionka przeciw grypie zapobiega 7,5 milionom chorób, 105 000 hospitalizacji i około 6 000 zgonów rocznie.

Ta sama zasada odnosi się do szczepionek Covid-19, dlatego zwolennicy szczepionek wciąż podkreślają zero zgonów i zero hospitalizacji.

 Osoby, które otrzymają którąkolwiek z dostępnych szczepionek najprawdopodobniej przeżyją pandemię.

 Szybsze szczepienie większej liczby osób ma poważne zalety logistyczne czego dowodem ChRL, Izrael…

W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych było średnio 1,8 miliona szczepień dziennie, w porównaniu z 1,3 miliona szczepień tydzień temu.

Joe Biden chce zrealizować swój plan zaszczepienia w 100 dni 100 milionów Amerykanów…

Przy zakupie szczepionek nie sprawdziła się UE. Państwa członkowskie (narodowe) na własną rękę muszą ratować swoich obywateli i gospodarkę. Kto pierwszy zaszczepi obywateli i otworzy gospodarkę ten obroni swoją pozycję, a nawet pójdzie w górę...


Rząd Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Prezydent RP Andrzej Duda robią wszystko co możliwe, żeby zrealizować ten cel.

Chińskie szczepionki mają skuteczność 80 -86% (są cztery rodzaje)... Rosyjskie też są skuteczne na 90% ale mają skutki uboczne, ponoć najlepiej zwalczają ale też wielu szkodzą..


...


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości