To i owo
Przez poznanie do poznania...
40 obserwujących
1007 notek
590k odsłon
  1236   0

Banki USA zalane depozytami

Według Federal Deposit Insurance Corp. branżowa marża odsetkowa netto, kluczowa miara rentowności kredytów, spadła do rekordowo niskiego poziomu w pierwszym kwartale. Niektóre banki zachęcają klientów korporacyjnych do rozważenia alternatyw.

W wielu dużych bankach najważniejsza jest zasada, zgodnie z którą muszą posiadać kapitał w wysokości co najmniej 3% wszystkich aktywów. Zaniepokojony wpływem reguły podczas pandemii, FED zmienił obliczenia w 2020 r., aby zignorować depozyty banków utrzymywanych w banku centralnym, ale zakończył tę przerwę w marcu tego roku. Od tego czasu niektóre banki ostrzegały, że rosnące depozyty mogą zmusić je do zwiększenia kapitału lub odmówić depozytom.

 Banki mają kilka możliwości rozładowania depozytów klientów, choć starają się nie urazić w tym procesie swoich klientów:

- jedną ze strategii jest warstwowanie odwrócone, dające klientom niższe zyski z dodatkowych depozytów,

- poproszenie klientów o przeniesienie części funduszy do innego, mniejszego banku,

- przenoszeniu klientów z depozytów do funduszy rynku pieniężnego.

Te wszystkie opcje nie rozwiązują problemu.

FED zadziałał podręcznikowo.

Prezes nowojorskiego FED, John Williams, którego dział zajmuje się działalnością handlową FED, przygotował rynki na tego rodzaju „techniczne dostosowanie” do stopy ofert odwróconych transakcji repo FED i IOER

W wywiadzie udzielonym Yahoo Finance w zeszłym tygodniu John Williams powiedział: - „...system reverse repo działał naprawdę dobrze i dokładnie tak, jak został zaprojektowany, że naprawdę nie ma co do tego obaw…”.

Rzucił też światło na to, skąd wzięło się to tsunami płynności... „Więc dla mnie działa to naprawdę dobrze, a fakt, że fundusze przepływają między systemem bankowym a nocnym repo, jest to coś, czego oczekiwalibyśmy w takich okolicznościach” – powiedział. „Właściwie, wracając do wcześniejszych dni, dokonaliśmy korekt, technicznych dostosowań tych administrowanych stawek i tych programów, aby upewnić się, że działają dobrze. A dla mnie osiągnięcie celu FOMC, aby stopy funduszy federalnych były dobrze notowane w docelowym zakresie” – powiedział. „Mamy więc możliwość dostosowania parametrów naszych administrowanych stawek lub innych części naszego programu, aby działały naprawdę dobrze i utrzymywały stopy procentowe tam, gdzie chcemy. Więc możemy to zrobić, jeśli jest to konieczne” – powiedział.

Z danych wynika, że to zadziałało. Brawo FED.

Od siebie dodam, że FED podobnie jak SCOTUS ratuje USA przed złymi decyzjami postępowców z Partii Demokratycznej.
...

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka