To i owo
Przez poznanie do poznania...
37 obserwujących
885 notek
505k odsłon
  374   0

Innowacyjna izraelska technologia wojskowa kamuflażu

Innowacyjna izraelska technologia wojskowa kamuflażu

Izraelska technologia kamuflażu sprawia, że ​​żołnierze są „niewidzialni”...

Polaris Solutions opracowuje innowacyjny nowy materiał, który zapewnia wielospektralne ukrywanie.

 Arkusz kamuflażowy Kit 300 może być używany do wielu różnych celów, w tym do ustawiania prawie niewykrywalnego stanowiska do szpiegowania wroga.

image

 (Zwróć uwagę na lornetkę w pobliżu środka kadru).
We współpracy z Ministerstwem Obrony firma zaprezentowała niedawno Kit 300, innowacyjną płachtę maskującą wykonaną z materiału zapewniającego wielospektralne ukrywanie.

 Według Polaris Solutions na rynku nie ma obecnie nic innego, jak jego maska ​​kamuflażowa.

 Lekki arkusz wykonany jest ze specjalnego materiału termicznego (TVC), składającego się z metali, polimerów i mikrowłókien. Dzięki TVC żołnierzy znacznie trudniej dostrzec zarówno gołym okiem, jak i za pomocą sprzętu termowizyjnego.

 Dzięki temu może być używany do kontrnadzoru w wielu różnych scenariuszach wojskowych. Pomysł na technologię narodził się w 2006 roku podczas II wojny libańskiej. W tym czasie Picciotto (jeden z wynalazców) przebywał w specjalnej jednostce IDF i zobaczył na własne oczy, że żołnierze na ziemi wymagają lepszej ochrony przed kamerami termowizyjnymi i sprzętem noktowizyjnym wrogów.

Firma Polaris Solutions została założona kilka lat później, w 2010 roku, a obecnie ma siedzibę w izraelskim mieście portowym Cezarei. Kilku byłych żołnierzy IDF przeszkolonych w siłach specjalnych użyczyło swojej wiedzy firmie, która produkuje również szereg wytrzymałych i trwałych tkanin taktycznych oraz opatentowanych produktów wojskowych.

Zestaw 300 został specjalnie opracowany, aby stawić czoła nowym i stale ewoluującym wyzwaniom na polu bitwy. „Siatki maskujące nie zmieniły się zbytnio w ciągu ostatnich 50 lat” – powiedział The Media Line Yonatan Pinkas, dyrektor marketingu w Polaris Solutions. „Chcieliśmy wprowadzić nowy rodzaj materiału” – dodał. „Więc narodziło się TVC”. Każdy arkusz ma inny kolor z każdej strony: jeden dla gęstej roślinności, a drugi dla bardziej pustynnych krajobrazów. Ponadto firma dostosowuje wzory i kolorystykę do potrzeb klienta i regionu geograficznego.
Wytrzymały materiał można formować w trójwymiarowe kształty lub składać w kompaktową rolkę. Jest również wodoodporny, może zapewnić schronienie lub zostać przerobiony na nosze do przenoszenia rannych żołnierzy na polu bitwy.

 „Ma dodatkową wartość w zastosowaniach medycznych” – zauważył Pinkas. Na przykład, może udźwignąć do 250 kilogramów, może być używany jako szyna do unieruchamiania złamanej kości i może służyć jako koc hipotermiczny.

 Polaris Solutions współpracuje z izraelskim przemysłem obronnym, a także agencjami rządowymi za granicą, w tym jednostkami sił specjalnych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

 Na arenie międzynarodowej Kit 300 jest znany jako Jag Hide.

Chociaż produkty TVC firmy są wyjątkowe, inni innowatorzy technologiczni dokonali ostatnio przełomowych odkryć na arenie materiałów ukrytych. W zeszłym roku kanadyjska firma HyperStealth Biotechnology Corporation ujawniła zaginający światło materiał o nazwie Quantum Stealth, który wydaje się sprawiać, że człowiek znika.

Firma określa wynalazek mianem „szerokopasmowej peleryny niewidki”, choć jego skuteczność w dużej mierze zależy od kąta i odległości, z jakiej jest oglądany.

Podczas gdy niewidzialność była kiedyś królestwem science fiction lub fantasy, Polaris Solutions ujawnił, że jest w trakcie opracowywania produktów, które wkrótce mogą się zmienić pomysł w rzeczywistość. ...

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie