To i owo
Przez poznanie do poznania...
43 obserwujących
1116 notek
739k odsłon
  690   2

Przegrupowanie Rosjan

Putin przejął dowodzenie nad armią

Przegrupowanie Rosjan

Siłom rosyjskim zabrakło rezerw gotowych do walki.

 Zmusiło to rosyjskie dowództwo wojskowe do łączenia żołnierzy z wielu różnych elementów, w tym prywatnych firm wojskowych i zastępczych milicji, w pozornie regularne jednostki armii.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że około 2500 rosyjskich rezerwistów szkoli się w obwodach Biełgorod, Woroneż i Rostów w celu wzmocnienia rosyjskich operacji ofensywnych na Ukrainie.

 Ta liczba rezerwistów raczej nie wygenerują wystarczającej siły, aby uzupełnić rosyjskie jednostki, które straciły do ​​20 procent personelu w niektórych obszarach, nie mówiąc już o batalionowej grupie taktycznej, która została ostatnio w dużej mierze zniszczona podczas próby przekroczenia rzeki Siewierskij Doniec.

Ukraiński Zarząd Wywiadu Wojskowego stwierdził, że siły rosyjskie prowadzą tajną mobilizację i tworzą nowe jednostki z nowo zmobilizowanym personelem, który prawdopodobnie nie ma wystarczającego przeszkolenia, aby być skutecznym i ma małą motywację do walki.

Siły rosyjskie rozmieściły również nowych poborowych z okupowanych terenów w obwodach donieckim i ługańskim, aby utrzymać ofensywę wokół Charkowa, prawdopodobnie z powodu braku rosyjskich rezerw.

Rosyjskie prywatne firmy wojskowe tworzą połączone jednostki z elementami powietrznodesantowymi z powodu znacznych strat w sile roboczej.

 Zdenaturowanie elitarnych jednostek powietrznodesantowych najemnikami jest szokujące i jest najwyraźniejszą wskazówką, że Rosja wyczerpała swoje dostępne do walki rezerwy. 

Istnieją doniesienia, że Putin przejął osobiste dowodzenie armią.

​ Wydaje rozkazy z odległości setek kilometrów, które nie odzwierciedlają już realiów dynamicznych pozycji wojsk na linii frontu.

Według przecieków to Putin jest odpowiedzialny za unicestwienie rosyjskich desantowców w czasie walk o lotnisko Hostomel oraz nieudaną przeprawę nad Dońcem.

Eksperci uważają, że to podobna analogia do sytuacji gdy Adolf Hitler utracił zaufanie do swoich dowódców.

Ponoć prezydent Putin podejmuje taktyczne decyzje na niskim szczeblu, które normalnie byłyby podejmowane przez oficera odpowiedzialnego za oddział.

Źródło wojskowe podało, że Putin i generał Walery Gierasimow, szef sztabu generalnego, dyktowali podstawowe ruchy swoich sił na Ukrainie.

 „Uważamy, że Putin i Gierasimow są zaangażowani w taktyczne podejmowanie decyzji na poziomie, obowiązków pułkownika”.

Było wiele doniesień o polityczno-wojskowych wstrząsach w Moskwie pod koniec kwietnia.

Władimir Putin przekazał politykę wewnętrzną swojemu zastępcy i poświęcił swój, nadludzki mózg na wygranie wojny na Ukrainie.

 W zeszłym tygodniu pojawiła się informacje, że rosyjscy generałowie zwracają się przeciwko sobie, aby uniknąć odpowiedzialności.

 Przywódcy wojskowi obwiniają się nawzajem o „katastrofę” i obawiają się, że zostaną odsunięci, jeśli wojna zamieni się w paniczny odwrót.

Już wcześniej wojskowi w sztabie generalnym byli kozłami ofiarnymi nieudanej inwazji prezydenta Putina.


...

Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka