To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1165 notek
777k odsłon
  1929   4

Siewierodonieck będzie cmentarzem Rosjan

Siewierodonieck będzie cmentarzem Rosjan

https://thepostmillennial.com/biden-approves-sending-advanced-rocket-systems-to-ukraine

https://www.wsj.com/articles/biden-ukraine-rocket-launcher-black-sea-food-shortage-prices-riot-putin-mariupol-donbas-invasion-war-fighitng-11653940778?mod=opinion_lead_pos1

https://www.nytimes.com/2022/05/31/opinion/biden-ukraine-strategy.html

https://edition.cnn.com/2022/05/31/politics/ukraine-assistance-biden/index.html


W wyniku ciężkich walk Armia Ukraińska wycofuje się z Siewierodoniecka na nowe korzystniejsze pozycje.

Toczy się ciężka walka na wyczerpanie, walec artyleryjski Rosjan powoli wypycha obrońców jest planowany odwrót taktyczny.

Na polecenie generała Wałerija Fedorowycza Załużnego obrońcy przed opuszczeniem terenu dokonali dokładnych pomiarów dla artylerii i wyrzutni rakietowych.

Rosjanie wkraczając do Siewierodoniecka wkraczają na ukraińską strzelnice.

Wzgórza otaczające miasto tworzą amfiteatr dla artylerii, którego sceną jest miasto.

Żołnierze ukraińscy przygotowali „ambony strzelnicze” stanowiska bojowe i zapasowe dla artylerii i wyrzutni rakietowych.

Sztab Ukraiński przygotował to pod spodziewane dostawy broni z USA.

Było trochę zamieszania z przekazaniem rakiet przez USA…

Padły nawet słowa chyba Donalda Trumpa albo Elise Stefanik?

„...Czasami trudno powiedzieć, czy prezydent Biden i jego stratedzy chcą, aby Ukraina wygrała wojnę obronną z Rosją, czy po prostu przetrwała i podpisała rozejm z większą częścią jej dawnego terytorium pod kontrolą Rosji...”.

Antony Blinken jak zwykle dobrze wytłumaczył wszystkie niezręczności…

Przecież nie o to chodzi, wszyscy ludzie dobrej woli pomagają Ukrainie.

Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone dostarczają Ukrainie „bardziej zaawansowane systemy rakietowe i amunicję”, gdy wojna z Rosją będzie się toczyć. W artykule opublikowanym w New York Times, Biden powiedział, że celem USA jest „zobaczenie demokratycznej, niezależnej, suwerennej i zamożnej Ukrainy posiadającej środki do odstraszania i obrony przed dalszą agresją”.

Powiedział, że nowa dostawa broni „umożliwi im bardziej precyzyjne uderzenie w kluczowe cele na polu bitwy na Ukrainie”. Wysocy urzędnicy administracji potwierdzili we wtorek dziennikarzom, że Stany Zjednoczone wyślą na Ukrainę amerykańskie systemy rakietowe wysokiej mobilności artylerii jako część 11. pakietu pomocy w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy. Urzędnicy powiedzieli, że systemy, które USA wysyłają na Ukrainę, będą wyposażone w amunicję, która pozwoli Ukrainie wystrzelić rakiety na odległość około 49 mil (78,89 km). To znacznie mniej niż maksymalny zasięg systemów, ale znacznie więcej niż wszystko, co do tej pory na Ukrainę wysłano. Podano cenę systemu rakietowego i amunicji - 700 milionów dolarów. Nowy pakiet pomocy w zakresie bezpieczeństwa, który zostanie oficjalnie ogłoszony w środę, będzie zawierał również radary obserwacji powietrznej, dodatkową broń przeciwpancerną Javelin,  pociski artyleryjskie, śmigłowce, pojazdy taktyczne i części zamienne, które pomogą Ukraińcom w dalszej konserwacji sprzętu , powiedzieli urzędnicy.

 „Nie zachęcamy ani nie umożliwiamy Ukrainie uderzenia poza jej granice. Nie chcemy przedłużać wojny tylko po to, by zadać Rosji ból” - Biden.

Może uda się Ukraińcom zakończyć wojnę?


...

Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka