To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1251 notek
836k odsłon
  188   1

Będą zwiększone dostawy broni dla Ukrainy

Będą zwiększone dostawy broni dla Ukrainy

Z kuluarów Komisji Kongresu wynika, że Republikanie i Demokraci dogadali się w tej sprawie…

Warunek został spełniony, liczba amerykańskich inspektorów wojskowych ds. broni przydzielonych do monitorowania dostaw broni na Ukrainę została zwiększona.

Będą wdrażać nowe środki śledzenia broni postrzeganej jako mające zwiększone ryzyko dywersji, w tym pociski ziemia-powietrze Stinger i pociski przeciwpancerne Javelin.

Jeden z ważnych Republikanów powiedział anonimowo, że został osiągnięty "rozsądny" poziom zgodności z amerykańskimi zasadami nadzoru nad tymi produktami wysokiego ryzyka.

Od czasu inwazji pod koniec lutego, która spowodowała zamknięcie ambasady USA w Kijowie na kilka miesięcy, amerykańscy urzędnicy byli w stanie przeprowadzić tylko dwie osobiste inspekcje przedmiotów wymagających zwiększonego nadzoru w składach broni, do których przywieziono amerykańską broń z Polski.

Prawdopodobnie w tym tygodniu „ekipa” pojawi się w Polsce.

 Ukraina otrzymała od Stanów Zjednoczonych znaczący sprzęt wojskowy i powinniśmy chcieć wiedzieć, co się z tym dzieje.

 Lista z raportu Congressional Research Service, U.S. Security Assistance to Ukraine, z dnia 21 października 2022 r.


imageOdpowiedzialność za szczególnie śmiercionośny materiał ma kluczowe znaczenie dla skutecznej obrony suwerenności Ukrainy. Państwa-darczyńcy muszą mieć pewność, że ukraińskie wojsko podejmuje w dobrej wierze wysiłki w celu kontrolowania broni, systemów uzbrojenia i amunicji oraz zapobiegania ich wysysaniu przez elementy przestępcze. Zarzut, że broń jest przekierowywana, wielokrotnie pojawiał się w przyjaznych Rosji i kontrolowanych przez Rosję źródłach informacji oraz amerykańskich mediach poszukujących gorące historie. Na przykład w sierpniu CBS wyemitowało film dokumentalny "Arming Ukraine". Być może film powstał z inspiracji Rosji….

W lipcu Ukraina zaprosiła państwa-darczyńców do ustanowienia procesów zapewniających, że ich broń trafia do armii ukraińskiej i utworzyła komisję monitorującą transfery broni. Stany Zjednoczone mają zespół kierowany przez generała brygady Garricka Harmona, dowodzącego Dowództwem Wsparcia Bezpieczeństwa Armii USA na Ukrainie. Broń i pomoc są zarządzane zgodnie z natowskim systemem LOGFAS.

Europol zbadał czarny marketing broni z Ukrainy i powiedział, że znalazł oznaki przemytu broni z Ukrainy, a ukraiński rząd w pełni współpracuje. RT (lolgf) przeprowadziła "dochodzenie" w sprawie broni w "dark web". Żadna broń nie zmieniła właściciela i nie przedstawiono dowodów na to, że została przekierowana z kanałów zaopatrzenia, a nie porzucona lub przechwycona.


W czerwcu pojawiła się historia sprzedaży pocisku przeciwpancernego Javelin za 30 000 dolarów w "dark web". Jest to jedna z tych historii, która nie ma potwierdzenia poza stroną internetową.

Najważniejsze to, że zgodnie z prawem międzynarodowym jest monitorowanie broni, która jest wysyłamy na Ukrainę, aby zagwarantować, że bona fide przedstawiciele Sił Zbrojnych Ukrainy przyjmą dostawy, musimy być pewność, że broń znajduje się pod akceptowalnym poziomem kontroli Sił Zbrojnych Ukrainy i musi być zapewnione, że broń ta nie zostanie przekazana stronom trzecim.

Nie podano do publicznej wiadomości informacji dotyczących liczby pracowników DSCA, którzy otrzymają to zadanie. Część będzie w Polsce i Rumunii, duża część będzie pracować w obiektach logistycznych na zachodniej Ukrainie, gdzie kończą się dostawy z USA.


...


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale