catrw catrw
1283
BLOG

Ustalono główną przyczynę upadku banku z Doliny Krzemowej

catrw catrw Ekonomia Obserwuj temat Obserwuj notkę 46

Ustalono główną przyczynę upadku banku z Doliny Krzemowej

Upadły bank z Doliny Krzemowej był ofiarą własnych priorytetów zielonej energii.

Dyrektor generalny banku, Greg Becker, wyprzedził burzę, sprzedając 3,6 miliona dolarów w akcjach firmy (swoich akcjach), zanim upadła, więc wygląda na to, że będzie nadal bogaty, mimo że wielu innych ludzi którzy mu zaufali straciło…Będzie dochodzenie w tej sprawie…

 Okazuje się, że inni czołowi menedżerowie banku również...

W miarę jak nasila się dochodzenie jest próba ustalenia, co się stało?

Bank był mocno zaangażowany w zieloną energię i ponoć ideologia decydowała przy podejmowaniu ryzykownych decyzji?

Jeden z konserwatywnych ekspertów użył termin „przebudzony bank” ostrzegł wszystkich, żeby gospodarkę i rynek trzymali z daleka od ideologii.

„Kto wie, czy Departament Sprawiedliwości nie pójdzie za nimi? To przebudzona firma, więc chyba nie. I prawdopodobnie ujdzie im to na sucho…”.

 Na stronie internetowej banku chwalono się szczególnym wsparciem dla firm zajmujących się energią słoneczną, wodorową i magazynowaniem energii. Zapewnił ponad pół miliarda dolarów kredytu odnawialnego Sunrun, największej w kraju firmie zajmującej się energią słoneczną na rynku mieszkaniowym.

Ponad 60 procent finansowania energii słonecznej w całym kraju dotyczyło SVB w pewnym zakresie, twierdzi bank na swojej stronie internetowej.

570 milionów dolarów zmarnowanych pieniędzy podatników na sponsorowane przez Obamę fiasko Solyndry – to kosztowne dobrodziejstwo, "przesiąknięte polityką na każdym poziomie".

Polityka przebudzonych Demokratów popchnęła wiele z banków do bycia bardziej zaniepokojonym globalnym ociepleniem niż zwrotem dla akcjonariuszy.

Przebudzone banki są źle zarządzane, ponieważ wszyscy koncentrują się na różnorodności i wszystkich przebudzonych problemach, a nie koncentrują się na jednej rzeczy, którą powinni, czyli na zwrotach akcjonariuszy .

Chociaż nie można powiązać wszystkich nieszczęść SVB z czystą energią wielu ekspertów wskazuje na jej przedwczesne uzależnienie od obligacji.

 Masowe inwestycje, finansowane bezpośrednio przez rząd lub możliwe dzięki polityce FED, były rutynowo wlewane do sektora, który nie przynosił dochodów…

 Tylko po to, by w spektakularny sposób je stracić. Czy od tego są banki?https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1288936,banki-w-usa-traca

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1289119,silicon-valley-bank-collapses


...

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka