catrw catrw
223
BLOG

Donald Trump w nowych sondażach trzyma się mocno

catrw catrw USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 10

Donald Trump w nowych sondażach trzyma się mocno

image

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vGeTKW3MRDR5dXHM2IjM8ORz7HOyP5Le/edit?gid=532631346#gid=532631346

W pierwszym, nowym sondażu Emerson College Polling/The Hill  w kilku kluczowych stanach wahających się od czasu skazania Trumpa w zeszłym miesiącu, ruch był niewielki, a poparcie zarówno dla Trumpa, jak i Bidena pozostało w dużej mierze stałe od listopada" – powiedział Spencer Kimball, dyrektor wykonawczy Emerson College Polling. "Warto zauważyć, że wyniki mieszczą się w marginesie błędu sondażu".

image


image

Nowe sondaże stanowe Emerson College Polling/The Hill pokazują, że były prezydent Donald Trump ma niewielką przewagę nad prezydentem Joe Bidenem w Arizonie (47% do 43%), Georgii (45% do 41%), Wisconsin (47% do 44%), Nevadzie (46% do 43%), Pensylwanii (47% do 45%) i Michigan (46% do 45%), podczas gdy Biden dzieli się z Trumpem w Minnesocie (45% do 45%).

Wyborcy zostali zapytani, czy skazanie Donalda Trumpa za 34 przestępstwa ma wpływ na ich głosowanie w listopadzie, czy też nie ma żadnego wpływu. Większość we wszystkich stanach twierdzi, że nie ma to wpływu na ich głos.

Wyborcy zostali zapytani, czy skazanie Huntera Bidena za trzy przestępstwa wpłynie na ich głos na Bidena w listopadzie, czy też nie ma żadnego wpływu. Większość wyborców w każdym stanie stwierdziła, że nie ma to wpływu na ich głos.

Potencjalnym sygnałem ostrzegawczym jest spadek poparcia dla Trumpa ze strony niezależnych, choć Biden odnotował również spadek poparcia ze strony kluczowego bloku wyborczego. Trump nadal prowadzi również wśród niezależnych.

"Niezależni wyborcy poparli Trumpa we wszystkich siedmiu stanach, jednak od kwietnia nastąpił pewien ruch wśród tych wyborców" – powiedział Kimball. W Arizonie poparcie dla Trumpa wśród niezależnych spadło o pięć punktów procentowych, z 48 proc. do 43 proc. W Michigan poparcie dla Trumpa spadło o trzy punkty, z 44 proc. do 41 proc., a w Pensylwanii o osiem punktów procentowych, z 49 proc. do 41 proc. Biden stracił poparcie wśród niezależnych w Georgii o sześć punktów procentowych (42 proc. do 36 proc.) i w Nevadzie o pięć punktów procentowych (37 proc. do 32 proc.)....

catrw
O mnie catrw

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka