To i owo
Przez poznanie do poznania...
45 obserwujących
1166 notek
778k odsłon
  186   0

Nowe wybory w Izraelu 17 IX 2019 – sucha prognoza

Nowe wybory w Izraelu 17 IX 2019 – sucha prognoza

Poniższy wykres pokazuje liczbę miejsc w ostatnich wyborach w zależności od liczby głosów. Jak widać, prawicowo - religijny blok Netanjahu stracił blisko 300 000 głosów na partiach, które nie znalazły się w Knesecie z powodu nie przekroczenia 3,25% progu . Może to przełożyć się na dodatkowe cztery do ośmiu mandatów.

image

Domena Rosnera

Spójrzmy teraz na dwa sondaże przeprowadzone na początku tego tygodnia i co one oznaczają dla przyszłej prawicowo-religijnej koalicji?

image

Domena Rosnera

image

Domena Rosnera

Kluczem tych wyborów jest partia Liebermana „Izrael Beiteinu”... Z jednej strony elektorat prawicowcy, obwiniający Liebermana za nielojalność wobec Netanjahu w tworzeniu solidnej prawicowej koalicji może ją ukarać. Z drugiej strony wyborcy nie sympatyzujący z ultra-ortodoksją religijną mogą zadecydować o nagrodzeniu Liebermana za jego postawę.

To, co jest widoczne na poniższym wykresie, są to dość dokładne sondaże na temat Izraela Beiteinu. Ich przewidywania były zerowe - mianowicie poniżej progu wyborczego lub od czterech do pięciu miejsc tuż powyżej progu. Wybory zakończyły się piątką (poniższe liczby reprezentują wszystkie ankiety opublikowane w mediach od stycznia 2018 r. do dnia wyborów, 9 kwietnia).image

Domena Rosnera


Nie ma zbyt wiele miejsca dla Liebermana, żeby zszedł na dół i przeżył, więc albo pójdzie w górę, albo zostanie tak jak Jasiek z „Wesela” - Wyspiańskiego.

 Kilka nowych sondaży daje mu osiem lub więcej miejsc?

Prawdopodobnie koalicja prawicowo – religijna zwiększy stan posiadania z 65 na 68/120 mandatów...

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale