7 obserwujących
205 notek
98k odsłon
  188   0

Korwin-Mikke: Putin byłby dobrym prezydentem Polski

Janusz Korwin-Mikke ubolewa nad tym, że Władmir Putin nie jest prezydentem Polski.

Janusz Korwin-Mikke dokonał szokującego wpisu na swoim blogu. Według polityka Konfederacji najlepszym prezydentem Polski byłby nie-Polak: "Proszę zauważyć, że dawniej ludzie rozumowali inaczej. Np. Litwini pustoszyli ziemie Mazowsza, Podlasia, a nawet Kujaw – a mimo to zrobiono śp. Władysława Jagiełłę królem Polski… i całkiem nieźle na tym wyszliśmy. A w I Rzeczypospolitej nieustannie na elekcjach forowani byli kandydaci spoza Polski – bo nikt nie jest prorokiem we własnym kraju i ludzie chętniej słuchają Pomazańca z zagranicy. Bo niby dlaczego mam słuchać takiego Ciołka – mówił niejeden szlachciura o śp. Stanisławie Auguście – skoro sam mógłbym być na jego miejscu? Wzięcie na tron jakiegoś Habsburga to co innego – przecież to facet z wyższej półki, bo mało kto może być Habsburgiem… Habsburgów akurat nigdyśmy na tronie nie obsadzili – ale już Wettynów z Saksonii jak najbardziej. A teraz trenerem polskich piłkarzy jest p. Paweł Emanuel Carvalho de Sousa – i krytykuje się Go za wiele rzeczy, ale jakoś nikt Mu nie wypomina, że jest Portugalczykiem, i nie podejrzewa, że robi polskiej drużynie dywersję…"- czytamy.

W ocenie Korwin-Mikkego najlepszym kandydatem na tą funkcję byłby Władimir Putin: "Kiedyś w jakiejś telewizji powiedziałem, że JE Włodzimierz W. Putin jest b. dobrym prezydentem Federacji Rosyjskiej – i byłoby nieźle, gdyby zgodził się zostać prezydentem Polski. Niestety – dodałem – obawiam się, że nas nie stać na wynajęcie tak dobrego prezydenta…Była to oczywiście igraszka intelektualna – bo nawet gdyby p. WWP zgodził się zostać prezydentem Polski i bylibyśmy w stanie Go odpowiednio opłacić – to część Polaków by się buntowała; a poza tym zawsze w tyle głowy byłaby obawa, że to jednak rosyjski patriota i mógłby nam zrobić jakieś ku-ku – jak Konrad Wallenrod Krzyżakom, na przykład"- pisze.

Według polityka Konfederacji Putin jest politykiem wysokiej klasy, której nie mają przywódcy innych państw:„Niestety, jest to smutne, ale Salvini ma rację. Większość polityków do pięt Putinowi nie dorasta, możemy go demonizować, ale trudno zaprzeczyć, że jest to jeden z nielicznych polityków z wyższej półki”- pisze.

Proponuje się nie krępować, ale pójść dalej i zażądać przyłączenie Rzeczpospolitej Polskiej do Federacji Rosyjskiej. Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale