Cała prawda całą dobę
Tylko prawda jest ciekawa
9 obserwujących
274 notki
138k odsłon
  732   0

Kaczyński chce iść na całość

W razie dużej zaraźliwości nowym wariantem wirusa, Omikronem Jarosław Kaczyński będzie postulował obowiązkowe szczepienia. 

Obecnie w Polsce trwa 4 fala pandemii koronawirusa i Polska odnotowuje najgorsze wskaźniki umieralności od czasów II wojny światowej. Jeszcze się ta fala nie skończyła a już eksperci zapowiadają 5.  Co gorsza pojawiła się nowa odmiana wirusa, którą nazwano Omikronem, który ma być o wiele bardziej zaraźliwy. Według Jarosława Kaczyńskiego w tej sytuacji  jeżeli całe społeczeństwo się nie zaszczepi to może dojść do paraliżu państwa: - Pójściem na całość byłby obowiązek szczepień, choć obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne. Ale jeżeli diagnozy lekarzy, którzy mówią, że Omikron jest dużo bardziej zaraźliwy, są trafne, to epidemia przybierze taki rozmiar, że na uszach trzeba będzie stanąć, by jej zapobiec. Jeśli to, co mówi profesor Horban będzie prawdą, oznaczałoby, że przed nami scenariusz, w którym zawali się służba zdrowia, w ślad za nią gospodarka i otwarte będą pytania, czy wytrzyma państwo. W takiej sytuacji będę gotowy na wszystko- powiedział prezes PiS.

Całkiem niedawno polityk PiS Czesław Hoc zgłosił do Sejmu ustawę dzięki, której pracodawcy mogliby sprawdzać czy dany pracownik jest zaszczepiony przeciwko kornawirusowi co byłoby wprowadzeniem tzw. segregacji sanitarnej przeciwko której protestowali politycy Konfederacji. Śladami polityków prawicowej opozycji poszło część polityków obozu rządowego, którzy zaprotestowali przeciwko ustawie Hoca: " „Oczekujemy pilnego uchylenia przepisów rozporządzenia umożliwiających przedsiębiorcom weryfikację statusu szczepiennego ich klientów”- cytuje fragment pisma polityków PiS Interia. 
Ponoć tych działaczy politycznych jest więcej: -Wiele osób w klubie myśli podobnie jak my, tylko nie chcą się ujawniać. Natomiast jest ich dosyć dużo i to wiemy. Cieszę się, że 3 na 8 nazwisk to Solidarna Polska. Zawsze byliśmy odważni, walczyliśmy o prawa człowieka- powiedziała jedna z nich Maria Kurowska.

Jarosław Kaczyński zdaje sobie sprawę z tego, że część jego partii stanowią antyszczepionkowcy, dlatego planuje wprowadzenie radykalnego prawa z opozycją, która podobnie jak on wierzy w skuteczność szczepionek.
Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka