Amor patriae nostra lex!
Adhibe rationem difficultatibus. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Niemiec, Moskal nie osiędzie, Gdy jąwszy pałasza, Hasłem wszystkich zgoda będzie I Ojczyzna nasza.
42 obserwujących
539 notek
379k odsłon
  551   2

Zamknięcie bloga Harcownik

Licencja Creative Commons
Licencja Creative Commons

Zamknięcie bloga Harcownik.

Długo zmagałem się z tą decyzją. Parę razy robiłem sobie przerwę od blogowania, parę razy zapowiadałem odejście, ale wracałem. Chyba z sentymentu oraz dla kilku blogerów, których wpisy niezwykle ceniłem, jednak i oni, jeżeli nie zniknęli całkowicie, to znacznie ograniczyli swoją aktywność.
Już nie ma, do czego wracać.
Salon24 zmienił się diametralnie.

Ostatnie dwa moje teksty zostały usunięte przez administrację bez słowa wyjaśnienia. Oba teksty były polemiką z tekstem blogera, którego kłamliwy tekst nadal jest widoczny na Salonie24, a z którego dowiedzieć się możemy... o polskiej ciemnocie oraz o tym, że katolicy mordowali kolejne miliony w ramach inkwizycji. Zadałem kłam obydwu tym pomówieniom, w oparciu o konkretne dane liczbowe z wyszczególnieniem krajów i regionów oraz religii dominującej w tych państwach. Notka w krótkim okresie miała około 80 komentarzy, pół tysiąca odsłon i pięć polubień. Replika została usunięta.

Usunięcie tych artykułów było czynnikiem przeważającym, gdy chodzi o moją decyzję, ale nie jedynym.


Druga sprawa, to tabloizacja Salonu24. Z platformy blogowej zmienia się w serwis newsów. Co w wywiadach (np. z Moniką Jaruzelską) zapowiadał nowy właściciel a w zasadzie zarządzający Sławomir Jastrzębowski. Pewnie spory wpływ na taka decyzję ma jego doświadczenie zawodowe (redaktor naczelny m.in. w Fakcie i Super Expresie). Blogi stają się tolerowanym dodatkiem do nowego pomysłu biznesowego, co widać na stronie głównej Salonu24. Notki blogerów są darmowym uzupełnieniem, generującym dodatkową klikalność. Takie są prawa rynku. Kto się z tym nie zgadza musi odejść. Osoby przeświadczone o wyjątkowości Salonu24, muszą to zrozumieć i przejrzeć na oczy. Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr. Przy okazji polecam spojrzeć do rejestrów gospodarczych i sprawdzić sobie, czym obecnie jest Salon24. Jedynie nazwą portalu. Wydawcą zaś jest WEB CONTENT HUB SP. Z O.O. z prezesem zarządu Sławomirem Jastrzębowskim. Ten pan odszedł z agencji R4S, której był partnerem. W jego miejsce wstąpił Igor Janke. Z kolei Igor Janke, który kiedyś zasiadał w radzie nadzorczej byłego Salon24.pl. Zrezygnował z tej funkcji, kiedy ujawniono, że spółka obracająca długami GetBack promowała się w serwisie i wspierała prowadzony przez Jankego Instytut Wolności. Doszło do roszady stanowisk, odłożonej nieco w czasie, bo w przerwie prezesowała nam Bogna Janke (prywatnie żona Igora Janke).
A czym się zajmuje Agencja R4S? Przytoczę kilka dostępnych cytatów zamieszczonych na stronie internetowej tej agencji:
- Naszą najsilniejszą stroną jest znajomość mechanizmów funkcjonowania państwa i jego instytucji.
Nasi partnerzy mają doświadczenie w pracy z różnymi środowiskami społecznymi i politycznymi. (...) Krok po kroku pokazujemy Klientom, jak należy działać, jakich argumentów używać w stosunku do poszczególnych grup docelowych. Działania z zakresu Public Affairs często łączymy z kampaniami Public Relations, które budują zrozumienie dla danego problemu w oczach kluczowych decydentów.
- Komunikacja w sieci.
Stosujemy zautomatyzowane działania komunikacyjne i marketingowe z wykorzystaniem zasobów sztucznej inteligencji. Stosujemy micro i macro targeting, co sprawia, że przekazy naszych klientów trafiają dokładnie do wskazanych grup docelowych. Automatycznie analizujemy dyskusję w wąskich grupach społecznościowych, dzięki czemu reagujemy w czasie rzeczywistym na pojawiające się dowolnym miejscu w sieci wzmianki dotyczące klientów.

Pojawia się pytanie, czy także cenzurę, w postaci nie pozycjonowania takiej notki, która z innych względów może być bardzo dobra a przynajmniej ciekawa?

W każdym bądź razie nie widzę już dla siebie miejsca na tym portalu.
Pozdrawiam moich czytelników, szczególnie 42 obserwujących. Napisałem ponad 534 tekstów (część tych najstarszych zniknęła z powodów związanych z funkcjonowaniem serwisu i nie jest uwzględniona w tej liczbie). Jedne były mniej odwiedzane (kilka odsłon) a inne nawet bardzo często odwiedzane - kilka tysięcy odsłon.
To miłe. Może w innym miejscu uda się podkręcić te wyniki.
Ale już nie tu.

ZDROWIA ŻYCZĘ!
Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Jastrz%C4%99bowski
https://www.press.pl/tresc/65917,startuje-odswiezony-salon24_pl_-slawomir-jastrzebowski-z-programem-wideo
https://www.press.pl/tresc/65793,slawomir-jastrzebowski-na-15-maja-zapowiada-restart-salon24_pl
https://krs-pobierz.pl/web-content-hub-spolka-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia-spolka-komandytowa-i7017461
https://www.wyszukiwarkakrs.pl/profile/0000774223
http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Web,Content,Hub,Warszawa,Raport,o,firmie,KRS,0000759042.html
http://www.infoveriti.pl/osoba-krs/Jastrzebowski-Slawomir/f24e180a74234df273f950dca5c676e3.html
http://www.proto.pl/aktualnosci/slawomir-jastrzebowski-odszedl-z-agencji-r4s
https://r4s.pl/
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/adam-hofman-agencja-r4s-jak-dziala-lobbing-ile-zarabia-spolki-skarbu-panstwa
https://krs-pobierz.pl/salon24-pl-i35644

Lubię to! Skomentuj91 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale