Blog
recma
recma
18 obserwujących 237 notek 251368 odsłon
recma, 9 października 2018 r.

PiS jest straszny, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły...

1678 42 0 A A A

PiS jest straszny, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły… a skąd to wiadomo?

A z Fundacji Bertelsmanna, wedle to której fundacji Polska jest w strasznej sytuacji. PiS, wedle naszych przyjaciół z Niemiec, zeżarł nam prawie całą demokrację. Aż się chce zajęczeć po starotestamentowemu - oj, oj, oj!

Tak tak moi mili!

Nie wierzycie?

A to proszę, oto żelazne dowody pisowskiego zła.

– Główną przyczyną jest znaczące pogorszenie praworządności, w tym ograniczenie niezależności sądownictwa – mówi nam Daniel Schraad-Tischler, kierownik projektu badawczego. Ale raport zauważa także upartyjnienie mediów publicznych, ograniczanie prawa do zgromadzeń, rosnącą brutalność policji, próby kontroli organizacji pozarządowych, zmiany w prawie wyborczym.

No i co, łyso Wam teraz? To się nazywa uzasadnienie, że mucha nie siada. Brutalność policji wzrosła ( zamiast kopać po facjacie jak demokracja każe, to głaszczą po rękach) i protestować nie dają ( sam widziałem jak pisowscy oprawcy znosili Władka z ulicy). Upartyjnili media publiczne, bo upartyjnienie peowskie ( dobre i wskazane) zamienili na wraże pisowskie.

No to po takim uzasadnieniu, nie ma siły, PiS musi już upaść.

Że co? Że pan Daniel pi***oli głupoty? No, nie wiem, nie wiem, przecież to Niemiec, a każdy Niemiec to demokrata, że ho ho!

– To jasno pokazuje, że w krajach tych fundamentalne wartości demokratyczne nie są zakorzenione w świadomości politycznej znacznej części społeczeństwa – mówi Schraad-Tischler.

Co innego w kraju pana Daniela, w Niemczech, gdzie demokracja jest do tego stopnia zakorzeniona, że nawet Hitler cieszył się demokratycznym wyborem i niesłabnącym poparciem demokratycznych Niemców. Przed takim Autorytetem to ja już zamilczę...

Opublikowano: 09.10.2018 10:37.
Autor: recma
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Słynne cytaty

Donald Tusk "Zarówno termin, sposób i treść ówczesnej konferencji i zaprezentowanie raportu MAK-u był oczywiście próbą sformułowania rosyjskiej tezy, jeśli chodzi o zamach."

Radek Sikorski "Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…"

Grzegorz Schetyna "Robienie atmosfery wokół tego zamachu, uważam, że jest haniebne"

Jacek Żakowski "Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich."
Tomasz Turowski "[...]bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po zamachu, tworząc między innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej."

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Ciekawe czy pan Posłanka która słynie z niechęci do KK zmieni choć trochę swoją opinię.
  • @pemep  Czyli jednak był wałek! Ufff... odetchnąłem bo już się martwiłem, że nie było...
  • Czyli sukces repolonizacji. W końcu Soros to swój człowiek.

Tematy w dziale Polityka