22 obserwujących
242 notki
267k odsłon
1708 odsłon

PiS jest straszny, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły...

Wykop Skomentuj42

PiS jest straszny, PiS jest zły, PiS ma bardzo ostre kły… a skąd to wiadomo?

A z Fundacji Bertelsmanna, wedle to której fundacji Polska jest w strasznej sytuacji. PiS, wedle naszych przyjaciół z Niemiec, zeżarł nam prawie całą demokrację. Aż się chce zajęczeć po starotestamentowemu - oj, oj, oj!

Tak tak moi mili!

Nie wierzycie?

A to proszę, oto żelazne dowody pisowskiego zła.

– Główną przyczyną jest znaczące pogorszenie praworządności, w tym ograniczenie niezależności sądownictwa – mówi nam Daniel Schraad-Tischler, kierownik projektu badawczego. Ale raport zauważa także upartyjnienie mediów publicznych, ograniczanie prawa do zgromadzeń, rosnącą brutalność policji, próby kontroli organizacji pozarządowych, zmiany w prawie wyborczym.

No i co, łyso Wam teraz? To się nazywa uzasadnienie, że mucha nie siada. Brutalność policji wzrosła ( zamiast kopać po facjacie jak demokracja każe, to głaszczą po rękach) i protestować nie dają ( sam widziałem jak pisowscy oprawcy znosili Władka z ulicy). Upartyjnili media publiczne, bo upartyjnienie peowskie ( dobre i wskazane) zamienili na wraże pisowskie.

No to po takim uzasadnieniu, nie ma siły, PiS musi już upaść.

Że co? Że pan Daniel pi***oli głupoty? No, nie wiem, nie wiem, przecież to Niemiec, a każdy Niemiec to demokrata, że ho ho!

– To jasno pokazuje, że w krajach tych fundamentalne wartości demokratyczne nie są zakorzenione w świadomości politycznej znacznej części społeczeństwa – mówi Schraad-Tischler.

Co innego w kraju pana Daniela, w Niemczech, gdzie demokracja jest do tego stopnia zakorzeniona, że nawet Hitler cieszył się demokratycznym wyborem i niesłabnącym poparciem demokratycznych Niemców. Przed takim Autorytetem to ja już zamilczę...

Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka