0 obserwujących
60 notek
52k odsłony
  539   0

Czy Polska powinna się zbroić na wypadek ataku ze wschodu?

W krajach o rozwiniętym społeczeństwie obywatelskim think tanki i akademicy biorą aktywny udział w inspiracji narodowej strategii obronnej. Zespół ds. bezpieczeństwa narodowego CAFR ma ambicję zainicjować podobną dyskusję.

Częściowe wycofanie sił amerykańskich z Europy oraz zbrojenia Rosji to szczególne przesłanki, żeby zastanowić się na ile zmienia się otoczenie geopolityczne Polski. Czy wobec tego istnieje potrzeba aktualizacji dotychczasowych założeń polskiej strategii bezpieczeństwa i strategii obronnej? Prezentację na ten temat wygłosi Jacek Bartosiak.

Po prezentacji plan prac nad projektem pt. "Koncepcja wojny obronnej na kierunku wschodnim" przedstawi Tomasz Szatkowski.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 czerwca w siedzibie Fundacji Republikańskiej (Warszawa, ul. Kopernika 30/421, IV piętro) o godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy!
_

mec. Jacek Bartosiak - adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego przy Uniwersytecie w Cambrigde oraz Centrum Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Floryda. Wspólnik w kancelarii adwokackiej Barański i Bartosiak. Ekspert zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego CAFR.

Tomasz Szatkowski - prawnik i absolwent Wydziału Studiów Wojennych King´s College London. Pracował na stanowiskach kierowniczych m.in. w KPRM, Bumarze sp. z o.o. oraz TVP S.A. Ekspert zespołu ds. bezpieczeństwa narodowego CAFR.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale