RoberTGorski RoberTGorski
66
BLOG

Konfederacja z cytatem w tle.

RoberTGorski RoberTGorski Polityka Obserwuj notkę 1
Nie wiem czy ktoś nie słyszał o tym zdarzeniu. Wątpię bo zrobił się z tego szum medialny. Na wszelki wypadek napiszę o co chodzi.

We wtorek przed Sejmem odbył się zorganizowany przez Konfederację protest przeciwko zaostrzaniu przez rząd restrykcji w związku z Covid-19. A zwłaszcza z zapowiedzią wprowadzenie obowiązku szczepień dla niektórych grup zawodowych. Co jest powszechnie odbierane jako przymiarka do wprowadzenia powszechnego przymusu szczepień.

Na tym proteście pojawił się przez chwilę transparent z napisem po Polsku: "Szczepienie Czyni Wolnym".

Działacze Konfederacji powiedzieli, że było to transparent przyniesiony przez uczestników protestu, nie był w żadnym razie oficjalnym obliczem tego wydarzenie.

Spontaniczna ekspresja sprzeciwu wobec przymusu szczepień.

Nikt tego nie słuchał. I rozpętała się jeszcze jedna w Polskiej polityce tak zwana g..wno burza. Wyrażenie będące kalką języka angielskiego a oznacza - robić z igły widły - tylko w kontekście politycznym i medialnym.

Moim zdaniem ten transparent bardzo celnie punktował nie tylko polska, ale i światową politykę rządów wobec Covida- 19. Głoszenie pięknych haseł i sloganów, za którymi skrywa swoją brzydką twarz skrzecząca rzeczywistość . To polityka ograniczeń i kontroli, polityka wprowadzania państwa policyjnego z ograniczonymi do minimum prawami obywatelskimi.

Łudzenie obietnicą, że już za chwilę, już za momencik wszystko wróci do normy. Tylko wszyscy musimy się zaszczepić, to nie wirus jest wrogiem, ale ci nieodpowiedzialni antyszczepionkowcy.

Tylko ten horyzont normalności oddala się, dwie dawki, teraz trzecia na horyzoncie jest już czwarta. I tak można się bawić w nieskończoność. Jak zabraknie liter w alfabecie greckim to jest jeszcze alfabet chiński.

Może się z tym zgadzać czy nie, ale totalitarne państwo i przymus szczepień nie jest chyba tym, co świadomie poparłoby większość społeczeństwa.

No, ale to tak na marginesie.

Nagonkę na Konfederację zgodnie prowadzi zarówno partia rządząca jak i totalna opozycja. Nikt tylko nie wytłumaczył , co jest nieprzyzwoitego, niemoralnego, czy z gruntu złego w tym transparencie.

Czy to sam fakt nawiązania do napisu nad bramą w Auschwitz budzi takie uczucia? Czy też coś innego?

Szczerze mówiąc to mnie bawi. To znaczy bawi mnie ta obłuda, ta hipokryzja, to zakłamanie, ta bezczelność polityków i ich propagandzistów dla niepoznaki zwanych dziennikarzami.

Ludzie, którzy maszerowali w tym samym szeregu co Mejza, i wielu innych teraz zapominanych. Ludzie, którzy mają w swoich szeregach rożnego rodzaju szemranych osobników, którym nie przeszkadzał fakt, że w jednym szeregu w marszach antyrządowych maszerował z nimi handlarz żywym towarem, czy pedofil.

Politycy z rządu, czy z opozycji, którzy trzymają komitywę z rożnego rodzaju towarzystwem wątpliwym moralnie jak długo się im to opłaca.

Nagle jak na komendę przeobrazili się w 19 sto wieczne panienki i to panienki egzaltowane.

Kto chce nich wierzy. Moim zadnim świadczy to o czymś przeciwnym , o tym że są oni zepsuci do szpiku kości, a w najlepszym razie maja sumienia czyste bo nieużywane.

Co ciekawe dowiedziałem się, że mamy STOWARZYSZENIE PRZECIW ANTYSEMITYZMOWI I KSENOFOBII. Ciekawe kto ich finansuje i czego od nich wymaga?

Jeszcze ciekawszy jest moim zadaniem fakt, że niemal od razu pojawił się na Twitterze wpis potępiający ten transparent, wpis Muzeum Auschwitz.

Co za rewolucyjna czujność! Ciekawe jaki aktywista kryje się za tym wpisem.

Jeśli to rzeczywiście oficjalna strona Muzeum w Oświęcimiu. A zarazem oficjalne stanowisko dyrekcji tegoż Muzeum.

To mamy następne kuriozum w Polsce, gdzie za pieniądze polskich podatników promuje się jakiś dziwne polityczno-poprawne poglądy.

A większość klasy politycznej wpisuje się w taką narrację.

By to bardzo edukacyjny tydzień w Polsce ( a tydzień się jeszcze nie skończył). Dowiedziałem się, że mamy Muzeum w Auschwitz a nie w Oświęcimiu. To przynajmniej tłumaczy dlaczego nie eksponuje się odpowiednio Pileckiego i Maksymiliana Kolbe.

Dowidziałem się też, że są tematy tabu. Magiczne tematy, jak tylko ich się dotknie to następuje przemiana cynicznych, zawodowych polityków w egzaltowane 19 wieczne dziewice.

Szkoda, że tylko na chwilę!


Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka