RoberTGorski RoberTGorski
91
BLOG

Pegazus a sprawa polska.

RoberTGorski RoberTGorski Polityka Obserwuj notkę 2
Dużo się zarobiło medialnego szumu za sprawą jakieś niekreślonego przecieku, czy też plotki zza oceanu. Rzekomo pegazus jest używany do inwigilowania polityków opozycji. Jak to u nas narracja jest już z góry rozpisana na głosy.

Wiadomo, kto i gdzie będzie rozdzierał koszulę na piersi, rwał włosy z głowy( niezależnie od tego, czy je ma czy nie), czy wył do księżyca z zapamiętaniem godnej lepszej sprawy. 

Wiadomo, kto będzie sprawę zbywał, czy lekceważył. Zaprzeczał i tłumaczył, że nie, że tylko tym co zasłużyli, że sąd, że procedury. 

I nawet Konfederacja, partia z braku lepszej opcji ciesząca się moją sympatią, też włącza się do tego chocholego tańca z figurami. Z ich znanym już i czerstwym - HA! A my to już dawno mówimy ! I co, chcecie medal? 

Tak się to wszystko powtarza, że to wygląda na jakiś tradycyjny rytuał. 

Tylko niestety nie jest to tradycja tylko świadectwo tego, że polskie życie polityczne i politycy polscy dużo się jeszcze muszą nauczyć. Na razie to taki swojski folklor - paździerz i żenada! 

Brejza czy Giertych dużo mówią, ale sensu w tym mało. Trzeba by im wierzyć na słowo. A komu jak komu, ale tym dwóch nie uwierzyłbym nawet gdyby mi za to płacili. 

Zresztą nie o nich chodzi. 

Uważam, że politycy polscy powinni być inwigilowanie przez polskie państwo. Nie tylko oni zresztą. Sędziowie, prokuratorzy, wszystkie osoby zajmujące ważne czy kluczowe do prawidłowego funkcjonowania państwa stanowiska powinni być pod obserwacją. Nawet dla ich bezpieczeństwa. 

To ma sens, zapobiega korupcji, wpływowi obcych agentur czy organizacji przestępczych na funkcjonowanie państwa. 

W końcu jak się działa zgodnie z prawem i nie ma się wiele do ukrycia - to w czym problem? W końcu nikt nie musi być politykiem czy sędzią jeśli ceni sobie swoją prywatność ponad wszystko. 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka