22 obserwujących
498 notek
270k odsłon
  3275   6

Wojna 28.04.2022 Ukraina zaczyna przegrywać!! :(

Mariupol wiki.org
Mariupol wiki.org
24 lutego Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja wyraża „zaniepokojenie” sytuacją w Naddniestrzu. Kreml ostrzega Zachód, że uzbrajanie Ukrainy w ciężką broń zagraża bezpieczeństwu Europy. Obrońcy Mariupola szacują, że ataki Rosjan na miasto kosztowały Rosję już ponad miliard dolarów. Bundestag wyraził zgodę na przekazanie ciężkiej broni Ukrainie. Generał Dwornikow strzałem w 10 Putina.

Kilka tygodni temu podano, że generał Dwornikow, który ma na swoim koncie brutalne działania w Czeczenii i Syrii, został wyznaczony na dowódcę nowej fazy rosyjskiej wojny, koncentrującej się na wschodniej Ukrainie.

Nowy rosyjski dowódca generał Aleksandr Dwornikow scentralizował dowodzenie działaniami militarnymi na Ukrainie, bo brak koordynacji i słabe planowanie były obok zaciętego oporu Ukraińców głównymi przyczynami niepowodzeń Rosji – oceniło 17.04.22 brytyjskie ministerstwo obrony.

Wyznaczenie przez Rosję generała armii Aleksandra Dwornikowa na dowódcę wojny na Ukrainie w celu scentralizowania dowodzenia i kontroli okazało się (niestety) trafionym posunięciem Putina. Podobnie jak wielu wyższych rangą rosyjskich generałów, Dwornikow miał wcześniejsze doświadczenie w dowodzeniu w Syrii. Ponadto od 2016 r. dowodzi on Południowym Okręgiem Wojskowym Rosji, graniczącym z ukraińskim Donbasem. Wybór Dwornikowa był kolejnym dowodem na to, że zdecydowany opór ukraiński i nieskuteczne planowanie przed wojną zmusiły Rosję do ponownej oceny swoich działań.

Jak dowiecie się z klipu zamieszczonego powyżej jest źle, bardzo źle; Pora policzyć nasze szeregi…

RobertzJamajki

Lubię to! Skomentuj30 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale