wlepiony w opowieści
Zyszkiewicz jest głupcem - test instalacji
22 obserwujących
539 notek
280k odsłon
  668   3

K2 Black Panther: najlepszy czołg świata

K2 Black Panther
K2 Black Panther
Przy wyborze południowokoreańskiego uzbrojenia MON kierowało się jego dostępnością w krótkich terminach, nowoczesnością, zdolnościami oraz niezawodnością sprzętu i serwisu – powiedział rzecznik Agencji Uzbrojenia ppłk Krzysztof Płatek. Zwrócił uwagę na planowane uruchomienie produkcji w Polsce. W środę w Warszawie wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak zatwierdził umowy o dostawach czołgów K2, samobieżnych armatohaubic K9 i lekkich myśliwców FA-50.

Raz na tak K2pl będzie super

„Planujemy wspólnie ze stroną koreańską, wykorzystując efekt synergii, dostarczyć setki czołgów K2 w wersji PL, które będą miały wzmocniony pancerz, system obserwacji dookólnej, system aktywnej ochrony. Będą też miały polski system łączności, a system zarządzania walką będzie kompatybilny z innymi systemami wykorzystywanymi w polskim wojsku, w tym z systemem stosowanym w Abramsach i systemami polskiej produkcji” – podkreślił.

K2 mają w pierwszej kolejności zastąpić czołgi z rodziny T-72. „Ta technologia została opracowana w Rosji i wiele elementów Rosjanie zachowali dla siebie, problem z dalszym wykorzystywaniem jest oczywisty”…


kontynuacja notki458 słów więcej

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale