jadą czougi jadą
jadą czougi jadą
RobertzJamajki RobertzJamajki
334
BLOG

"WSJ": Polski rząd rozważa przekazanie Ukrainie czołgów Leopard 2 (kontynuacja)

RobertzJamajki RobertzJamajki Polityka Obserwuj notkę 28
Pytanie drugie: kiedy? Wysyłamy częściowo w workach szrotowych, czy remontujemy i wysyłamy sprawne czołgi?

Jak notuje "WSJ", Polska posiada ponad 240 niemieckich czołgów Leopard 2 w różnych wersjach i są one znacznie lepiej opancerzone i chronione przed pociskami przeciwczołgowymi niż wozy ofiarowane dotąd przez USA, Niemcy czy Francję. Jak powiedział szef PISM Sławomir Dębski, Polska planuje pozbycie się wszystkich z nich, jednak tempo ich darowania zależy od tempa dostaw czołgów kupowanych przez Polskę z Korei Południowej i USA.

"To nie jest kwestia czy, ale kiedy" - powiedział Dębski.

Teoretycznie: to byłby świetny ruch. Wysyłamy niemieckie czołgi na Ukrainę, mając gdzieś pozwolenia i żądania Niemiec, jasno im pokazując ze nie mają nic do gadania i skończyło się babci sranie, Ukraina się cieszy, wymuszamy tym na Niemcach większe dostosowanie do polityki anty-rosyjskiej, a jednocześnie pozbywamy się koszmaru logistycznego związanego z operowaniem 4 różnymi standardami czołgów. Opieramy się na amerykańskich i koreańskich..


kontynuacja notki 689 słów więcej


Pierwsza Nagroda w konkursie na najlepsze opowiadanie o Powstaniu Warszawskim organizowane przez salon24.pl za 2014 rok Zapraszam na mój blog: https://robertzjamajkisite.wordpress.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka