powody zamieszania
powody zamieszania
RobertzJamajki RobertzJamajki
396
BLOG

Nawet Ziemkiewicz się zakiwał, czyli Polska zakręcona

RobertzJamajki RobertzJamajki Polityka Obserwuj notkę 8
Oto znany prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz zamieścił na YoiTube dwa kolejne filmiki z cyklu „Zdania i uwagi” z 03 01 2023 pod tytułem: „Morawiecki musi odejść” i z cyklu: „Polska – Ukraina” z 31 01 2023 pod tytułem: „Rachunki krwi”, oba są sztandarowym przykładem zagubienia w „polskim kosmosie”. Przy czym obydwa są opublikowane, jako polemika z podobnymi w temacie felietonami Łukasza Warzechy.

Kurtyna w górę: filmik pierwszy


„Morawiecki musi odejść”

„To wreszcie musi zostać powiedziane: w sprawie KPO premier i autoryzujący jego kolejne kapitulacje Komendant Kaczyński dali się już cztery razy okłamać jak dzieci – i upór, żeby dać się okłamać po raz piąty jest już tylko wypieraniem rzeczywistości. Czas pogodzić sie z faktami, zatrąbić na odwrót powiedzieć Polakom prawdę – a najpierw, powiedzieć ją sobie samym. Wtedy jest szansa, że do jesieni uda się jeszcze sprawy ogarnąć i odzyskać zaufanie wyborców.” – to Ziemkiewicz, coś takiego?

Pod tym namawiającym do anarchii filmem aż 1100 komentarzy i pozwolę sobie zacytować co bardziej charakterystyczne:

Andrzej Gdynia
4 tygodnie temu
Każdy Polak powinien tego posłuchać


rawita76
4 tygodnie temu
Święta prawda. Brawo. Głos rozsądku i patriotyzmu


Marta Maria
4 tygodnie temu
W 2004 r. byłam na studiach podyplomowych pt. Integracja europejska. I tam nam mówiono wprost, że urzędasy europejskie to bezwzględne   sukinsyny. Ktoś mi powie, że najwyżsi urzędnicy w naszym kraju 20 lat później nadal o tym nie wiedzą?


Cezary Bak
4 tygodnie temu (edytowany)
„Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.” Pierwsze z brzegu i do pierdla.


Piotr Kubicki
4 tygodnie temu
Etyka odpowiedzialności. Kwik jaki by się podniósł byłby niemożebny. Choć pewnie zbliżamy się powoli do granicy, gdzie jednak zyski przeważą wizerunkowe szkody (na Ukrainie dopiero intensyfikacja wojny od lutego 2022 pozwoliła na czystki).
Z drugiej jeszcze strony, jakby konsekwentnie wsadzać każdego biegającego za granicę, to byśmy szybko wyczerpali establishment polityczny (przecież nie tylko do Niemców


Radek Niejadek
4 tygodnie temu
Widać, że nasze gamonie nie wyciągają wniosków z polityki prowadzonej przez takich polityków jak Erdogan. Czasami jak nie da się po dobroci, należy użyć pałki. Nie za często ale tak często aby podmiot z którym negocjujemy nie był pewien czy nie użyjemy „mocniejszego” argumentu. Jak dla mnie działania Morawieckiego to albo skrajna niekompetencja albo sabotaż. Ja obstawiam to drugie. Zawsze może spakować walizki i jechać na jakieś intratne stanowisku w banku światowym, ONZ czy do innej pasożytniczej organizacji.

itd. w tym duchu, nic tylko: „na barykady!”

Minęło kilka tygodni, jak wiemy rewolucji nie było i znowu, tym razem niemile nas pan Rafał zaskoczył całkiem innym filmikiem.

„Polska-Ukraina. Rachunki krwi.”

„Swą bohaterską decyzją, by stawić zbrojny opór rosyjskiemu podbojowi, Ukraińcy zmienili sytuację międzynarodową na naszą korzyść. I każdy kolejny dzień, gdy ten opór stawiają, jest dla Polski zyskiem. Trudno mi zrozumieć, jak można ten fakt wypierać ze świadomości. A trzeba, uważam, pamiętać o tym nie tylko w bieżącej polityce, ale także w budowaniu historycznych narracji – bo rok 2023 jest rokiem okrągłych historycznych rocznic, wśród nich także rocznicy Rzezi Wołyńskich” – to także Ziemkiewicz.

Pod filmem 1230 komentarzy i nie są to komentarze tak pochlebcze, jak pod pierwszym filmikiem, o nie!:


Marcin Głuszek
1 dzień temu
Znowu, tak jak w 1939 roku wyskakujemy przed szereg i bezrefleksyjnie ładujemy się w konflikt na którym możemy tylko stracić. Ale Pan Rafał jak widzę już zapomniał o swoich własnych, bardzo mądrych słowach, z książki Jakie Piękne Samobójstwo. A szkoda, bo z wszystkich wydanych przez niego książek ta wydaje się najbardziej warta uwagi.


Mariusz K
3 dni temu
Naprawdę bardzo pana szanuje ale szukanie jakiejś „równoważni” po co?Ludobójstwo na Narodzie POLSKIM którego dopuścili się Ukraińcy nie ważne jacy Ukraińcy zawsze będzie LUDOBÓJSTWEM z definicji !


G Bea
1 dzień temu
Panie Rafale
To co Pan tutaj przedstawił…to doprawdy powalające tezy! Dotychczas miałam, być może mylne wrażenie, że jednak stoi  Pan po stronie prawdy i rozumu, że ważne są fakty i interes Polski… a okazuje się, że stosuje Pan szpagatologię (stosowaną za pomocą łopaty na odbiorcach). Wiem, że to nie z siłowni pochodzą te nadzwyczaj dziwne wynurzenia!
Przykro mi. Szanowałam Pana.


Lukan Nakul
3 dni temu
Istnieje coś takiego jak nadinterpretacja i to jest chyba jeden z przykładów z opisu obecnej rzeczywistości.


Waldemar C.
3 dni temu
Panie Ziemkiewicz czystki etniczne to nie jest ograniczenie,kwestionowanie prawa do istnienia narodu


barello1000
2 dni temu
Ten człowiek jest przykładem jak bardzo strategy and future może zryć banie.

Bon, w zasadzie komentarz jest zbyteczny, bo może być jeszcze bardziej mylący, niż łażenie po WSZYSTKICH stronach barykady przez publicystę Ziemkiewicza.

Nie da się w naszym kraju być „dobrym misiem” dla wszystkich. Polska jest tak podzielona na frakcje i kółka wzajemnej adoracji, jak Holandia polderami. Dlatego wolty, które wykonuje obecnie nie tylko Rafał Ziemkiewicz, ale większość prawicy, są nie tylko podyktowane zbliżającymi się wyborami, ale i ogólną niepewnością co do przyszłości nie tylko Polski, ale i Europy, a może i całego Świata, który zmierza w stronę „ruskiego mira”?

RobertzJamajki

PS. ponieważ w dniu dzisiejszym nie działa "rebloging" na salon24, musiałem zamieścić tutaj cały tekst, a nie tylko zajawkę.

Cały tekst, jak zwykle na moim blogu:


Pierwsza Nagroda w konkursie na najlepsze opowiadanie o Powstaniu Warszawskim organizowane przez salon24.pl za 2015 rok Zapraszam na mój blog: https://robertzjamajkisite.wordpress.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka