RobertzJamajki RobertzJamajki
225

Tankowanie Rybakiny, czyli super zmyłka

RobertzJamajki RobertzJamajki Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Tankowanie – celowe przegranie meczu lub odpuszczenie walki w konkretnym secie. Mogą za tym stać działania korupcyjnie lub chęć zachowania sił na późniejszą część rywalizacji..

Vademecum Kibica słownik pojęć tenisowych

Mecz – zagadka

Mistrzyni ubiegłorocznego Wimbledonu pokonała faworytkę gospodarzy 7-6, 6-1, ale wynik jest nieco mylący, ponieważ Elena nie zagrała wczoraj wieczorem zbyt dobrze – jej niewymuszone błędy były zbyt wysokie, a jej 1serwis był zbyt niski. Trzy razy straciła też serw. Gdyby Paolini była ciut wyższa (160cm), pewnie wygrałaby Tie-break w pierwszym secie…

Wygrana to wygrana, chciałoby się rzec, ja jednak podparty oficjalną definicją „tenisowego tankowania”, owe w tym meczu wykryłem organoleptycznie, co jest potwierdzeniem podręcznikowej tezy o niezbyt ładnych manipulacjach zawodniczek z czołówki klasyfikacji i ich sztabów, ale w jakim celu? Spyta dociekliwy Harem, ano w odwiecznym celu zmylenia przeciwniczki najgłówniejszej, czyli Świątek Igi!

A tak, oficjalnie Elena musi znacznie podnieść swoją grę, aby zajść daleko w turnieju. No, a nie oficjalnie…