zrzut z ekranu
zrzut z ekranu
RobertzJamajki RobertzJamajki
204
BLOG

Sabalenka liderką rankingu WTA Live

RobertzJamajki RobertzJamajki Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Tak jak zapowiadano z dniem dzisiejszym odjęto punkty zawodniczkom za WTA Tour Roland Garros 2022, co spowodowało zmianę liderki rankingu Live WTA Ranking. Ranking ten jest m.in. podstawą przy rozstawianiu zawodniczek w drabinkach przed startem każdych zawodów z cyklu WTA Tour.

image

Po 60 tygodniach noszenia numeru „1” Iga Świątek traci z dniem dzisiejszym przodownictwo na rzecz dotychczasowego numeru „2” Aryny Sabalenki i jest to najistotniejsza zmiana, bo na szczycie.

Idze odjęto 1990pkt i ma ich obecnie 6950, a Arynie tylko 239 i ma ich obecnie 7302; w przełożeniu na słowo pisane, to zeszłoroczna zwyciężczyni straciła więcej niż ćwierćfinalistka, odwrotnie, jak przy zdobywaniu, co wydaje się sprawiedliwe, ale jest tymczasowe, aż do rozstrzygnięcia nowego, tegorocznego finału, kiedy to być może prawie wszystko wróci do normy.

Dlaczego „prawie”`?

Iga nie wygrała w tym sezonie ani jednego turnieju z serii 1000, a było ich przed Roland Garros aż 5 (Rzym, Madryt, Miami, Dubai…


kontynuacja notki 501 słów więcej

Pierwsza Nagroda w konkursie na najlepsze opowiadanie o Powstaniu Warszawskim organizowane przez salon24.pl za 2014 rok Zapraszam na mój blog: https://robertzjamajkisite.wordpress.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport