RobertzJamajki RobertzJamajki
848
BLOG

„Szaleństwo” Igi Świątek

RobertzJamajki RobertzJamajki Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Moje tłumaczenie:

artykul Jessica Pegula explains why she thinks it’s “crazy” that Iga Swiatek lost the top spot.


Jessica Pegula wyjaśnia, dlaczego według niej „szaleństwem” jest utrata pierwszego miejsca przez Igę Świątek. Pegula nazywa „szaleństwem” fakt, że Iga Świątek mimo udanego roku straciła czołowe miejsce na świecie. Świątek wygrała w tym roku cztery wielkie turnieje i ma na swoim koncie długie ciągi zwycięstw.
 Na początku tego roku z sukcesem obroniła tytuł French Open. Jednak po odpadnięciu z US Open w 1/8 finału Świątek straciła pierwsze miejsce na świecie na rzecz Aryny Sabalenki.
„Tak, to trochę szalone. Coco Gauff i ja rozmawialiśmy o tym podczas gry podwójnej. Pomyślalyśmy: „To trochę dziwne, bo Iga nadal przeszła w drugi tydzień, nadal wchodzi głęboko w każdy turniej i radzi sobie dobrze”.
To jednak nie wystarczyło, żeby ją tam zatrzymać. To szalone. Coco na to: „Nie wiem, co więcej mogła zrobić?”. Odpowiedziałam: „Chyba ponownie wygram turniej”. To wszystko.
To trudne, gdy Aryna notuje dobre wyniki we wszystkich turniejach wielkoszlemowych i wielu dużych turniejach. Tak, myślę, że jest to zasłużone. Myślę, że pukała do drzwi już od dłuższego czasu. Miło jest widzieć tę zmianę i widzieć, jak zostaje nagrodzona za dobrą grę i konsekwentność, szczególnie w turniejach wielkoszlemowych” – powiedziała Pegula.
Świątek formalnie zajęła miejsce Ashleigh Barty w roli najlepszej zawodniczki świata po tym, jak Barty ogłosiła, że odchodzi z wyczynowego tenisa.
Po raz pierwszy od 4 kwietnia 2022 r. w poniedziałek nastąpi zmiana na szczycie.
Świątek powiedziała, że było miło, dopóki trwało, aż do utraty fotela liderki na rzecz Sabalenki. Świątek poradziła jej także, aby wzięła pod uwagę Wielką Trójkę (Federer, Nadal, Djokovic) jako wzór i zachowała się adekwatnie do okoliczności. „Wspaniale było być numerem pierwszym, ale z drugiej strony ostatnia część była dość wyczerpująca.

Muszę jeszcze zrobić to, o czym mówią ci wszyscy wspaniali gracze, jak Roger, Novak czy Rafa, trzeba się po prostu skupić na turniejach, a nie na rankingach” – powiedziała Świątek.

Tłumaczenie

RobertzJamajki


WordabezaRobertzJamajki

Pierwsza Nagroda w konkursie na najlepsze opowiadanie o Powstaniu Warszawskim organizowane przez salon24.pl za 2014 rok Zapraszam na mój blog: https://robertzjamajkisite.wordpress.com/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport