0 obserwujących
154 notki
66k odsłon
  53   0

Kto z nas robi bananową republikę

Zastanawiam się jaka byłaby wyśniona ordynacja Kaczyńskiego albo Tuska. Sprawa wydaje się prosta. Ludzie głosują wyłącznie na partie polityczne a potem szef partii ma w sejmie tyle procent głosów ile zdobyła jego partia. W ten sposób można by się pozbyć tej całej uciążliwej swołoczy, której trzeba mówić, jak ma głosować albo dyscyplinować obelgami i sądami partyjnymi.

A jaka oszczędność - zamiast 400 dietetyków mielibyśmy sprawnie działający 5-6 osobowy sejm, bez żadnych marszałków, prezydiów i innych niepotrzebnych gremiów. Obrady też nie byłyby potrzebne - panowie załatwiali by wszystko w swoich gabinetach, w razie niejasności wyciągając z kieszeni dyktafony i porównując nagrania. Komisje byłby niepotrzebne, podobnie służby - bo wszyscy wiedzieliby wszystko o wszystkich a nagrywaliby się i podsłuchiwali sami.

Każdy z partyjnych bossów dostałby dożywotni immunitet więc nie byłoby problemów z przekrętami i łapówkami, bo byłyby wliczone w koszta demokracji. Można by też mianować stały rząd składający się z wszystkich partyjnych bossów - każdy byłby oczywiście wicepremierem a stanowisko premiera byłoby rotacyjne (w praktyce przez cały czas zajmowałby je Pawlak, bo jest najmniej konfliktowy).

Kto z nas robi bananową republikę? Nie, nie politycy. Wyborcy.  Bo nie mają jaj żeby rozliczyć swoich pupili z oszustw i przekrętów. Bo zaręczam wam, że gdyby na wieść o mianowaniu Leppera marszałkiem sejmu słupki poparcia dla PiS spadły o połowę to już po tygodniu mielibyśmy sprawnie działający rząd POPiS.

Tak, do was piję, panowie. Zostaliście wykastrowani latami bezsilności. I dlatego Kaczyński może wam bezkarnie rżnąć tyłek a wy nawet nie piśniecie słówka w swojej obronie tylko będziecie go chwalić i głaskać z obawy, że wróci stare. Tak jak robili to wyborcy SLD, AWS i UW.
Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale