127 obserwujących
3702 notki
1720k odsłon
85 odsłon

Opozycja gra pandemią

Wykop Skomentuj2

Pandemia, podobnie jak kiedyś tragedia pod Smoleńskiem, stała się płaszczyzną brutalnego - to dobre określenie – ataku na obóz patriotyczny, jego przedstawicieli i rząd RP. Obserwujemy w tej sprawie skrajną demagogię, kłamstwa, przeinaczanie faktów i fake newsy. Wybrałem kilka wątków pokazujących najbardziej spektakularne łgarstwa, które stały się pretekstem do napaści na polskie władze ze strony opozycyjnych mediów i partii. 

Polska: testy rekomendowane przez WHO 

Przykład pierwszy z brzegu. Zarzuca się rządowi, że w Polsce robi się za mało testów ma obecność koronawirusa. Tymczasem robi się ich 13 tysięcy na dobę, przy czym mowa tylko o oficjalnych testach rekomendowanych przez Światową Organizację Zdrowia (World Health Organization –  WHO)  w Genewie oraz Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Control Desease Centre -ECDC) w Sztokholmie. Gdy powiedziałem w TVN 24, że Polska robi więcej testów niż Wielka Brytania, znany dziennikarz uznał , ze to nieprawda, bo Londyn przeprowadził ich przeszło 600 tysięcy. Drobiazg: nie dopowiedział tylko , że biorąc pod uwagę testy mające oficjalną(!) akceptację  WHO i ECDC, to oczywiście Polska robi ich więcej niż zamożniejsze od nas znacznie Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zresztą robimy ich także więcej niż bogata Szwecja. Skądinąd widać efekty, skoro w Wielkiej Brytanii jest na dzień 29 kwietnia  165 tysięcy zachorowań, a więc 13 razy więcej niż w Polsce oraz 6400 zgonów, a więc ponad 10 razy więcej niż u nas. Podobnie jest ze Szwecją, która będąc krajem prawie cztery razy mniej ludnym niż Polska ma przeszło czterokrotnie większą liczbę zgonów.  

Polska uniknęła takich wpadek, jak choćby Czechy, które zamówiły z Korei Południowej olbrzymią ilość testów, które, jak się okazało, jedynie w 50% trafnie określały wynik: pozytywny czy negatywny. 

Rząd PO-PSL likwidował laboratoria – teraz … o to oskarża  

Politycy PO i PSL-u dostali amnezji i nie pamiętają, jak przez osiem lat ich rządów zamykano laboratoria, które dziś są na pierwszej linii frontu walki z pandemią. W tej chwili w Polsce funkcjonuje ponad 80 takich laboratoriów. Jedno zostało, co prawda, zamknięte ze względu na zła jakość pracy– było to laboratorium prywatne, nie będące częścią państwowej służby zdrowia i niepodlegające Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu(GIS). Warto dodać, że ponad 70% testów dodatnich, stwierdzających koronawirus, miały osoby mieszkające w Domach Pomocy Społecznej, Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych czy przebywające w szpitalach i na kwarantannie. To świadczy dobrze o przyjętym przez rząd systemie walki z pandemią. Zakładał on trafnie, gdzie mogą  występować skupiska osób zarażonych. W Polsce funkcjonuje 80 tysięcy DPS-ów i 57 tys. ZOL-i. Przyjęliśmy taką pragmatykę działania, w której polscy żołnierze pomagają ewakuować staruszków z DPS-ów, gdy – jak czytamy w mediach społecznościowych – pensjonariuszom domów pomocy społecznej w Szwecji oferuje się praktycznie tylko morfinę… 

 Polscy lekarze nie maja dylematu kogo ratować 

Może to, co jest najważniejsze to fakt, że, Bogu dziękować, żaden polski lekarz nie miał przez te już ponad dwa miesiące pandemii w naszym kraju straszliwego dylematu: kogo podłączyć do respiratora, a kogo nie. Ale poza Bożą Opatrznością, jest to zasługa odpowiednich restrykcji podjętych przez rząd, dużej dyscypliny naszego społeczeństwa, tak często krytykowanego za rzekomą „anarchiczność”. Dodajmy efekt faktu, że Polska była jednym z trzech pierwszych państw w Europie, obok Królestwa Danii i Republiki Czeskiej, które zamknęło granice. Polscy lekarze nie mają więc  dylematu  kogo ratować, a kogo pozostawić na okrutnej łasce losu – ale przecież taki dylemat jest codziennym doświadczeniem służb medycznych Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii czy nawet w niektórych stanach USA. W Polsce, dzięki przyjętej strategii powstrzymania pandemii, nie brakuje respiratorów, nie brakuje miejsc w szpitalach. 

 „Posłańcy śmierci” czyli mowa nienawiści  

Czytamy, na przykład w „Newsweeku” o listonoszach jako „posłańcach śmierci”. Takiemu dehumanizującemu postrzeganiu ludzi sprzyja propaganda opozycji. To prawdziwa mowa pogardy, mowa nienawiści .Opozycji nie przeszkadza, gdy ci sami listonosze roznoszą rachunki za światło, prąd, gaz, a  ci sami wyborcy zamawiają jedzenie „na wynos” do swoich mieszkań. W myśl tej logiki pakiet wybroczy przyniesiony przez listonosza stwarza olbrzymie ryzyko, ale rachunek RTV dostarczany przez tego samego listonosza czy zamówiona pizza – już tego ryzyka w ogóle nie stwarza. 

 W debacie publicznej na temat wyborów prezydenckich jest zupełnie ignorowany fakt, że ta sama Poczta Polska, która rzekomo nie ma szans na podołanie procesowi wyborczemu – rocznie przekazuje 1,5 miliarda przesyłek! Opozycyjne media i partie nie chcą przyjąć do wiadomości, że tylko w marcu i kwietniu tego roku Poczta Polska przeznaczyła 50 mln zł na środki ochronne dla swoich pracowników. Chodzi o żele dezynfekcyjne, maski, rękawiczki. 

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka