Blog
Silna Polska w Europie Narodów
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Eurodeputowany. Polityk PiS.
109 obserwujących 3039 notek 1472450 odsłon
Ryszard Czarnecki, 12 października 2017 r.

Rząd Polski nie będzie ulegał genderowej presji

283 8 0 A A A

Poniżej mój komentarz dla Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI). Udzieliłem tej wypowiedzi podczas wrześniowej sesji PE w Strasburgu, ale pasuje ona, jak ulał, do ostatniego happeningu nazwanego „czarnym wtorkiem”.

Bruksela w dzisiejszym sprawozdaniu PE wzywa państwa członkowskie, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej do przyspieszenia działań w tym zakresie.

Jednocześnie wymaga od członków UE przeznaczenia odpowiednich zasobów finansowych na realizację genderowej polityki, która konwencja uznaje za środki walki z przemocą wobec kobiet. W sprawozdaniu jest też postulat uznania ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem (zakaz aborcji) za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt

Parlament Europejski nie ma żadnych formalnych uprawnień, aby cokolwiek nakazać państwom członkowskim UE. Chciałoby się wręcz, przypominając europarlamentowi jego skromne kompetencje, powiedzieć słowami Podstoliny do Stolnika z „Zemsty” hrabiego Aleksandra Fredry: „znaj proporcję, mocium panie”. Przecież europarlament nie ma nawet inicjatywy ustawodawczej! Stąd też jeśli lewicowo-liberalno-zielono-postkomunistyczna większość PE przegłosuje jakieś apele do Polski czy innych członkowskich krajów Unii, to jest to jedynie forma nacisku medialno-propagandowo-politycznego. Równie dobrze mogliby pisać listy na Berdyczów. Zapewniam, że rząd RP nie musi ulegać ideologicznym żądaniom przekazywania pieniędzy polskiego podatnika na genderowe fanaberie. Zaś zawarty w omawianym raporcie postulat uznania ochrony prawnej dzieci nienarodzonych za formę przemocy wobec kobiet jest nie tylko lewackim absurdem, który nie ma żadnej wiążącej mocy prawnej, ale jest też , moim zdaniem, spektakularnym przykładem nihilizmu i całkowitego braku empatii dla nienarodzonych dzieciaków. To więcej niż przykre, że Parlament Europejski bardziej chroni prawa zwierząt niż prawa dzieci, w tym przypadku – poczętych. Skądinąd trudno o lepszą ilustrację dla tego, o czym pisał polski papież Jan Paweł II ‒ „cywilizacji śmierci”.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

historyk, dziennikarz, działacz sportowy, poseł na Sejm I i III kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister – członek Rady Ministrów; wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @OBSERWATOR24 Dziękuję, niedługo wydam książkę z takimi właśnie reportażami.
  • @TEODOR49 Dziękuję za dobre słowa.
  • @MAREK.W Dziękuję za miłe słowa. Co do Rosji: niestety, znacznie dłużej niż rok...

Tematy w dziale Polityka