127 obserwujących
3833 notki
1755k odsłon
85 odsłon

Polska reperezentacja ma nowego sponsora!

Wykop Skomentuj

Pozwalam sobie zaprosić Państwa do lektury mojego wywiadu, który ukazał się na stronie internetowej „Tygodnika Żużlowego”. Rozmawiał ze mną red. Miłosz Lippki.

W czwartek w Warszawie doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy między ANWIL SA, a polską reprezentacją na żużlu. Ponadto ogłoszono, że najbliższy mecz reprezentacji z Rosją w Rybniku trafi na antenę TVP. 

- To są dwa konkrety. ANWIL, który dotąd słynął z koszykówki, po raz pierwszy wchodzi do żużla i to z przytupem. 

List intencyjny podpisano w Pana obecności. Dlaczego? 

- Nie ukrywam, że już wcześniej rozmawiałem z ANWIL-em i próbowałem przekonać do wejścia w sport żużlowy. Udało się i jestem przekonany, że ANWIL, który pochodzi przecież z miasta, gdzie nie ma żużla zrobił świetny interes. To jest też sygnał dla innych sponsorów, że warto wchodzić w speedway. Żużel jest w windzie, która cały czas porusza się do góry i inwestowanie w niego ma sens. 

Która stacja pokaże mecz Polska - Rosja w Rybniku? 

- Będzie to transmisja o godz. 20 w TVP Sport. Wierzę, że przed żużlem w telewizji publicznej jeszcze lepsze perspektywy. W czerwcu chcę rozmawiać na ten temat z prezesem Jackiem Kurskim i dyrektorem TVP Sport Markiem Szkolnikowskim, aby rozszerzyć ofertę żużla w TVP, co oczywiście powinno leżeć zarówno w interesie stacji, jak i sportu żużlowego. Telewizja, która dociera do największej liczby gospodarstw domowych w Polsce w sposób naturalny powinna pokazywać najpopularniejsze dyscypliny, takie,które kochają Polacy, a więc piłkę nożną, żużel i siatkówkę, a zimą skoki narciarskie.  

Czy to oznacza, że doczekamy się czasów, że nawet ligi będą w TVP? 

- Telewizja publiczna jest różnie oceniana przez różnych ludzi, ale nawet jej oponenci przyznają, że jeżeli chodzi o sport, to oferta w porównaniu do kilku lat wstecz, jest znacznie bogatsza. Liczba transmisji z najbardziej prestiżowych wydarzeń wzrosła. To pozwala mieć nadzieję, że kiedyś w TVP zobaczymy też najważniejsze wydarzenia w sporcie żużlowym. 

Czy ANWIL, to największy jak dotychczas sponsor reprezentacji na żużlu? 

- Jeżeli chodzi o spółkę Skarbu Państwo, to niewątpliwie tak. Nikt przed ANWIL-em nie położył takich pieniędzy. Jednocześnie pragnę zadeklarować, że ANWIL nie jest alternatywą dla GLS, ale będą tworzy sponsorski tandem.  

Co obejmie sponsoring? 

- Na pewno Speedway of Nations w Rosji i mecze towarzyskie.  

Mówi się, że za rok zamiast meczów towarzyskich będziemy mieli DME na żużlu, w formie dwumeczów. Co Pan na to? 

- Idea godna wcielenia w życie. Zawsze mówiłem, że błędem jest zamrożenie DPŚ. Jeżeli chodzi o DME, to ja bym poszedł nawet dalej i zrobił te rozgrywki w formule "otwartej", tak aby mogły wystartować Australia i USA. Taka żużlowa liga światowa to mogłoby być to, co pokochaliby kibice nie tylko w Polsce

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Sport