Ryszard Surmacz
Nie bądźmy naiwni.
3 obserwujących
41 notek
9581 odsłon
122 odsłony

Kilka komentarzy 4

Wykop Skomentuj2

1. Wołodymyr Zełenski

Gdy prezydentura Zełenskiego nie przyniesie oczekiwanych zmian na Ukrainie, nie można wykluczyć podziału tego państwa na dwie lub trzy części. Ukraina Zachodnia zachowa jednak swoją niepodległość.

Polacy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim stopniu „Ucho Prezesa” miało wpływ na polską opinie publiczną; tak, jak mógł mieć serial „Sługa narodu”? na ukraińską i wyciągnąć z tego mądre wnioski. Sztuka musi mieć swoją wolność, ale nie ona może być narzędziem i decydować w sprawach politycznych.

2. Wenezuela

Wylądowanie kilkuset żołnierzy i doradców rosyjskich w Wenezueli wzmacnia pozycje Fortu Trump w Polsce. Wszystko pozostaje więc w rękach polskich polityków i wytrzymałości polskiego budżetu. Polska złotówka nie płynąc wraz z nurtem wdzięczności, lecz budować polską obronność i polska świadomość społeczną.

3. Donald Tusk na UW

Obydwaj panowie Donald Tusk i Leszek Jeżdżewski stanęli na tej samej drodze wyborczego łańcucha pokarmowego. O jego możliwościach trawiennych zadecydują majowe wybory parlamentarne. Światowość przemówienia przewodniczącego Rady Europejskiej miało Polakom wykazać różnicę poziomów pomiędzy tym, co jest obecnie, a tym, co może być, gdy stanie on do wyborów prezydenckich w Polsce. To był sondaż – niestety, nieprofesjonalny i nieelegancki. W II RP na uczelniach byłby wygwizdany, a może nawet ośmieszony. W III RP byłego premiera lekceważyć nie można.

Gdy natomiast Donald Tusk uzyska nominację, administracja brukselska będzie go wspierać, póki starczy wody w Sprewie. Dlatego PiS nie ma wyboru, musi podjąć sojusze z Włochami, Hiszpanią i Le Pen. Bo taka jest właśnie polityka… Wyjeżdżamy windą do nieba.

4. Czy Donald Tusk wróci do Polski?

Na to pytanie odpowiedzą wyniki najbliższych unijnych wyborów parlamentarnych. Wszystko rozstrzygnie się nie w kraju, lecz zagranicą. Z tego samego powodu w XIX i XX w. Polacy musieli walczyć na wszystkich frontach ówczesnych wojen.

5. Rola parlamentu europejskiego

Przez długie lata w parlamencie unijnym widziano głównie dobre zarobki i dotacje, niedawno, na szczęście, dostrzeżono, że jest on miejscem, w którym zapodają decyzje.


Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka