Dariusz Salamon
Jeśli nie należysz do Chrystusa to gdzie należysz? Nigdzie ? Bynajmniej....
7 obserwujących
234 notki
665k odsłon
157 odsłon

Ale się doczekaliśmy... Jedyny ratunek w warzywach , wodzie i jajkach.

:-))
:-))
Wykop Skomentuj7


Jedźcie też orzechy włoskie, orzechy włoskie 100% zastępują ryby, tylko one.

Reszty unikajcie jak ognia, czasami tylko coś tam sobie przegryźcie. 

Warzywa woda i jajka, no i orzechy, mówię wam serio.

Owoców też nie za dużo, nafaszerowane są cukrem, a już w ogóle jakichś sztucznych, słodzonych soków.

Unikajcie smażonych rzeczy i wędzonych ! - Bardzo ważne. 

Papierochy i alkohol won, całkowicie.

Kawę też lepiej rzucić, herbata może być, najlepiej zielona, herbata ma to samo co kawa, ale jest zdrowsza.

Nie pijcie żadnych energy drink, jeśli już to kupcie sobie Staurynę, to ona jest w tych drinkach plus kofeina, ale uwaga, Staurynę należy dziennie brać do 3 mg - dlatego drinki pite w nadmiarze są groźne dla zdrowia.

Koniecznie się ruszajcie, ile kto może, spacery są super, pływanie, rower, żadnych tam wysiłkowych rzeczy bo się pozarywacie.

Nie stój długo w miejscu, jak musisz to rób małe kroki w bok w miarę często a i czasami stawaj na palcach! - Nie będą ci puchły nogi, nogi puchną zazwyczaj bo za mało dajesz wody organizmowi i organizm zaczyna sobie tą wodę gromadzić, wiec pij często po trochu, nie dużo na raz bo to nic nie da, WODĘ, soki, kawa itp się nie liczą.

Unikaj pieczywa zwłaszcza białego, wyrzuć cukier i sól, są tak niemal wszędzie w tym co jesz.

Nie stresuj się, co by się nie działo.

Wysypiaj się do woli i jedz częściej, ale mniejsze porcje, koniecznie uważaj, by lekarz nie wrzucił cię na leki, które będziesz brał do końca życia, z reguły dieta, zioła, ruch pomogą ci zamiast tych leków, które mają masę skutków ubocznych.

Kupuj mniej ale lepszej jakości produkty, tak nawiasem jemy jakieś 2/3 więcej aniżeli powinniśmy.

Zacznij od teraz i trzymaj się, uwaga! Nie rób żadnych odstępstw bo mózg przypomni sobie o np cukrze... I znowu będziesz dręczony przez jakiś czas.

Myj często, bez przesady ręce, od brudnych rąk pochodzi większość chorób.

No na razie wystarczy :-)

Ps. Uważaj na kleszcze, to dziadostwo jest naprawdę bardzo groźne. - Codzienny natrysk wieczorem da ci jakieś 70% szans więcej na ocalenie


Ps2 

Zdążyłem się najeść dobrych i zdrowych kiełbas i nie tylko kiełbas i wiem, że kiedyś TO wróci. 

Byłem wówczas małym chłopcem i w naszym domu przy ulicy Na Stoku w Gdańsku, w drzwiach między pokojami zamocowane były zakręcone stalowe haki

Na tych hakach zakładano kółka, też stalowe, które to haki wieńczyły liny huśtawki z drewnianych elementów i właśnie sznurków.

Czasami ojciec przywoził z Kaszub czy Kociewia świniaka i wówczas to on wisiał na wspomnianych hakach a bywały to tak duże okazy, że wisząc w wysokim po Niemieckim a raczej po Żydowskim przecież domu z 1900 roku, w części leżały na podłodze..

Nawet i ja byłem świadkiem jak pewnego razu ojciec kupował od chłopa umówionego świniaka, o tam nie było żadnej starzyzny, zajechaliśmy do niego pod wieczór, chłop raźno zabrał się do roboty - wyprowadził na wybetonowane podwórze rosłego świniaka i okazałym nożem fachowo pozbawił go życia wbijając narzędzie, gdzieś w bok za jego głową.

Miałem wówczas nie więcej jak 4-5 lat, ale zapamiętałem to zdarzenie dobrze i nie tylko z powodu gwałtownej śmierci tego okazałego zwierzęcia, ale raczej dlatego iż ów chłop zaraz po wyciągnięciu noża, gdy krew trysnęła tak jak trysnąć powinna, podstawił duży kubek, który miał już na ta okazję przygotowany i po napełnieniu się kubka świeżą i zapewne ciepła krwią wychylił go duszkiem.

Ojciec miał co zawiesić na hakach, miał z czego robić m.in kiełbasy, które później zawieszone przy kaflowym piecem obficie kapały tłuszczem na wyszorowane  przez moje siostry jasnobrązowe deski podłogi Dużego Pokoju.

Zobacz galerię zdjęć:

https://magictravelsaroundtheworld.files.wordpress.com/2018/09/biskupia-gorka-w-gdansku-69.jpg
https://magictravelsaroundtheworld.files.wordpress.com/2018/09/biskupia-gorka-w-gdansku-69.jpg
Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale