Ewa Bem przerywa żałobę. Legenda wraca na scenę

Ewa Bem przerywa żałobę. Legenda wraca na scenę. Fot. Wikimedia/Cezary Piwowarski
Ewa Bem przerywa żałobę. Legenda wraca na scenę. Fot. Wikimedia/Cezary Piwowarski
Ewa Bem zapowiedziała powrót na scenę! Wokalistka ma wystąpić w lipcu na „Ladies’ Jazz Festival” w Gdyni. To pierwsza okazja, kiedy może świętować jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. Bem zniknęła z życia publicznego na prawie 4 lata, po tragicznej śmierci jej córki, Pameli.

Ewa Bem po długiej przerwie udzieliła wywiadu Dorocie Wellman. Na antenie TVN wokalistka mówiła o powrocie do pracy artystycznej, żałobie po stracie córki i o tym, jak jej małoletnie wnuki radzą sobie bez matki. Pamela Bem-Niedziałek zmarła w wieku 39 lat po dwóch latach zmagań z guzem mózgu. Jej dzieci mają 8 i 6 lat.

Ewa Bem wraca na scenę. Zawiesiła karierę po śmierci córki

- Na jej nagrobku piękne jej zdjęcie uśmiechnięte, bo taka była. Zawsze to zdjęcie całują. Wszędzie w domu mają pozawieszane liczne zdjęcia ich razem, jak były małe... Janek w jakiś sposób pielęgnuje pamięć o niej, ale one na pewno nie zdają sobie sprawy. To jest coś, nad czym ja naprawdę boleję i płaczę, że one nie poznają nigdy - już nawet nie tylko swojej mamy - ale tej osoby, którą była Pamela - powiedziała wokalistka.

Ewa Bem po zawieszeniu kariery wspominała, że wróci do śpiewania, kiedy dostanie „znak od córki”. Teraz przyznała, że nadszedł moment, kiedy Pamela chciałaby ją widzieć z powrotem na scenie. - W ogóle nie mogłam wyobrazić, że ja mogę stanąć przed mikrofonem i zaśpiewać jakąś piosenkę - wyznała.

Przeczytaj:

Ewa Bem na „Ladies’ Jazz Festival” w Gdyni. Występ dla córek

Występ na lipcowym „Ladies’ Jazz Festival” w Gdyni zadedykuje nie tylko zmarłej córce, ale też drugiej. Gabriela mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych. 

- To będzie bardzo duży koncert. Mam kolana drżące. Bardzo się do niego przygotowuję. Co by tu nie mówić, nie było mnie cztery lata. Zaśpiewam koncert, składający się w całości z jazzowych piosenek polskich i będzie śpiewany tylko po polsku. Wiem, że córkom będzie się bardzo podobał - mówiła Bem.

Ewa Bem. Legenda polskiego jazzu

Ewa Bem to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek jazzowych. Na scenie debiutowała w 1969 roku jako osiemnastolatka, ale śpiewała już wcześniej, razem z braćmi Aleksandrem i Jarosławem. Obie jej babcie ukończyły konserwatorium muzyczne, a ojciec był pianistą. Bem koncertowała niemal na całym świecie, współpracując z legendami polskiego jazzu. Jej najbardziej znane piosenki to „Moje serce to jest muzyk”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” czy „Żyj kolorowo”.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura