COVID-19 zabrał cenionego w Polsce muzyka. Zmarł w wieku 53 lat

Carlos Marin. fot. PAP/EPA/Angel Medina G.
Carlos Marin. fot. PAP/EPA/Angel Medina G.
Nie żyje Carlos Marin - członek słynnej grupy Il Divo. Śmierć artysty miała związek z zakażeniem koronawirusem.

Smutną informację przekazali w mediach społecznościowych pozostali członkowie zespołu Il Divo - bardzo cenionego w Polsce.

Kilka dni temu media informowały, że Marin znajduje się na oddziale intensywnej terapii szpitala w Manchesterze, gdzie 14 grudnia grupa miała zagrać koncert. 

Carlos Marin trafił do szpitala 8 grudnia, a zaraz po przyjęciu - według Daily Mail - miał zostać intubowany. Od tego czasu był w ciężkim stanie, a wkrótce został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Przyczyną złego stanu zdrowia artysty była infekcja koronawirusem. 

Carlos Marin nie żyje - kim był?

Urodzony w Mörfelden-Walldorf koło Rüsselsheim (Hesja, Niemcy), ale wychowany w Madrycie, w Hiszpanii, Carols Marín rozpoczął swoją karierę muzyczną już we wczesnym dzieciństwie, nagrywając swój pierwszy album w wieku ośmiu lat. Płyta, nazwana "The Little Caruso", zawierała takie utwory jak "O Sole Mio" i "Granada".

W wieku dziesięciu lat nagrał drugą płytę zatytułowaną "Mijn Lieve Mama" (Moja droga matka). Ten muzyczny początek skłonił go do nauki gry na fortepianie. W tym okresie Marín mieszkał w Holandii, ale w wieku 12 lat wrócił do Hiszpanii. W Hiszpanii zdobył kilka nagród w konkursach telewizyjnych, kiedy miał 15 i 20 lat. W tym czasie zaczął również śpiewać w programach telewizyjnych na żywo z orkiestrą. 

Z biegiem lat zyskał ważną reputację jako wykonawca muzyczny, uprawiając różne gatunki muzyczne i otrzymując doskonałe recenzje od krytyków. Zdobył sławę w branży muzycznej, biorąc udział w kilku konkursach muzycznych.


Wystąpił w kilku musicalach, począwszy od 1993 roku jako Marius w "Les Misérables", a następnie w "Pięknej i Bestii", "Grease" (gdzie zagrał rolę Vince'a Fontaine'a)", a także jako José Sacristán w Man From La Mancha".  Brał także udział w produkcji "La Magia De Broadway" (Magia Broadwayu) i "Piotruś Pan".

Śpiewał też w filmie animowanym Henry'ego Selicka, "The Nightmare Before Christmas", a także był głosem Księcia w hiszpańskiej wersji "Kopciuszka" Disneya, wyprodukowanej w 2000 r.

Marín pobierał lekcje śpiewu u Alfredo Krausa, Montserrat Caballé i Jaume Aragalla.

W późniejszych latach zdobył uznanie jako primo baritono w kilku operach, m.in. w "Traviacie", "Cyruliku sewilskim", "Cyganerii", "Łucji z Lammermooru" i "Madame Butterfly". Do jego najwybitniejszych kreacji operowych należą Merkucjo w "Campoamor", Don Giglio w "La Capricciosa Corretta".

Zespół Il Divo

Il Divo to międzynarodowa grupa wokalna, utworzona przez producenta muzycznego i jurora programów "American Idol", czy "Britain's Got Talent" Simona Cowella, w skład której wchodziło czterech śpiewaków: hiszpański baryton Carlos Marín, szwajcarski tenor Urs Toni Bühler,  amerykański tenor David Miller i francuski tenor Sébastien Izambard. Wykorzystując swój talent oraz klasyczne techniki, prezentują popularne, romantyczne piosenki w symfoniczno-operowych interpretacjach.


Zespół nagrywał m.in. z takimi wykonawacami jak Céline Dion (przebój I Believe In You (Je Crois En Toi)), Toni Braxton (hiszpańską wersję jej hitu Unbreak My Heart – Regresa A Mí) i Barbrą Streisand.


Kwartet wykonał wspólnie z Toni Braxton hymn "The Time of Our Lives" na rozpoczęcie oraz zakończenie mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku. Do tego utworu powstał teledysk, sceny z udziałem Il Divo nakręcone zostały na stadionie w Cardiff, Braxton nagrywała swoje partie w Los Angeles.

Zespół koncertował także w Polsce, gdzie Marin cieszył się bardzo dużą popularnością.


Czytaj dalej:

KJ


Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura