Suski szczerze o lex TVN. "Nie ma silnych mediów, które wspierałyby rząd"

Marek Suski, poseł PiS.
Marek Suski, poseł PiS.
Marek Suski w Polsacie News stwierdził, że strona prawicowo-rządowa ma znacznie mniejsze poparcie mediów od lewicowo-liberalnej. - Wiemy, że jest w Polsce opozycja, która potrafi być zmobilizowana do tego, żeby wyjść na ulice i krytykować za każdym razem cokolwiek rząd zrobi, co im się nie podoba, to wychodzą i krzyczą - komentował polityk PiS protesty ws. ustawy lex TVN.

Ważą się losy nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która zmusiłaby amerykańskie Discovery do poważnej restrukturyzacji w ciągu pół roku od wejścia w życie lex TVN. Na ulicach wielu miast pojawili się dziennikarze stacji, jak też politycy opozycji i przeciwnicy PiS. Do wczorajszych protestów odniósł się w programie "Graffiti" Marek Suski. 

Zobacz: 

Podpisy pod apelem TVN do prezydenta Dudy. Internauci celowo wprowadzają fałszywe dane

Giertych ma kłopot. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie mecenasa

Tusk mknie z szaloną prędkością nawet jako pasażer. Są dowody

- Przepisy absolutnie nie likwidują żadnej telewizji! To nadinterpretacja. Uchwalone przepisy mówią o tym, że w Polsce mają być media zagraniczne, które mają przestrzegać polskiego prawa - tłumaczył w Polsacie News poseł Zjednoczonej Prawicy. 

- Niestety, ale w Polsce nie ma równowagi w mediach. Nie ma silnych mediów, które wspierałyby rząd. Można mówić o tym, że dzisiaj jest niewielka reprezentacja tej części społeczeństwa, która nie godzi się z nurtem lewacko-liberalnym - tak Suski diagnozował problem na rynku mediów. 

Czytaj: Protesty przeciw lex TVN. „Nowelizacja to zdrada stanu”

- Hasła, którymi się posługują przeciwnicy ustawy (lex TVN - przyp. red.) są wyjątkowo brutalne, chamskie i prymitywne - podkreślił. 

Prezydent ma niecałe trzy tygodnie na podjęcie decyzji, czy podpisze lex TVN. Andrzej Duda może też skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego lub w całości zawetować. Projektowi sprzeciwia się otwarcie Biały Dom, a także komisarze europejscy w strukturach unijnych. 

GW


Lubię to! Skomentuj86 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura