Tusk mknie z szaloną prędkością nawet jako pasażer. Są dowody

PAP/Radek Pietruszka
PAP/Radek Pietruszka
Donald Tusk stracił niedawno prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Demona prędkości nic nie jest chyba jednak w stanie powstrzymać. Samochód, w którym jechał jako pasażer również szarżował na trasie.

Kto nie lubi szybkiej jazdy? Do tej grupy na pewno nie należy Donald Tusk, który z zawrotną prędkością jeździ nawet jako pasażer.

Rozpędzona limuzyna z Tuskiem

"Fakt" przyłapał limuzynę z Donaldem Tuskiem na zawrotnie szybkiej jeździe. W piątkowy wieczór szef Platformy Obywatelskiej wsiadł do samochodu wraz z posłem Janem Grabcem i ruszyli w drogę po warszawskich ulicach.

Jak podaje portal, korków nie było, więc być może właśnie to skłoniło kierowcę Tuska do nieco mocniejszego wciśnięcia pedału gazu. Limuzyna miała rozpędzić się do 106 km/h w terenie zabudowanym.

Zobacz: Policja zatrzymała Donalda Tuska. Stracił prawo jazdy

Jan Grabiec zapytany o to, dlaczego samochód jechał z tak zawrotną prędkością, nie krył zaskoczenia.

— Nic nie wiem, żeby nasz kierowca łamał przepisy. Ja nie miałem tego świadomości — powiedział w rozmowie z "Faktem" i zapewnił, że wyjaśni sprawę. Dodał, że nie powinno się przekraczać dozwolonej prędkości.

Jako dowód tego, że Tusk podróżował z Grabcem z tak wysoką prędkością, "Fakt" załączył zdjęcie samochodu jadącego za limuzyną, w którym zegar pokazywał prędkość 106 km/h. Oznacza to, że prędkość przekroczył jeszcze jeden samochód...

Tusk bez prawa jazdy

Lider PO kilka tygodni temu jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h. Zatrzymała go wtedy policja i wręczono mu mandat w wysokości 500 złotych. Odebrano politykowi również prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 

Do swojego wykroczenia drogowego odniósł się Tusk na swoim Twitterze.

"Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - pisał.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj64 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka