Premier Izraela: Szczepcie swoje dzieci, bo nadciąga Omikron

Premier Izraela Naftali Bennett. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
Premier Izraela Naftali Bennett. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
Premier Izraela Naftali Bennett powiedział podczas niedzielnej konferencji prasowej, że w kraju rozpoczęła się piąta fala epidemii koronawirusa i zarekomendował pracę z domu oraz namawiał do szczepienia dzieci.

"Omikron nadciąga"

– Omikron nadciąga. Za trzy, cztery tygodnie nie będzie żadnych wątpliwości co do tego – stwierdził premier.

W niedzielę izraelskie ministerstwo zdrowia zarekomendowało, żeby dziesięciu państwom (USA, Kanadzie, Turcji, Włochom, Węgrom, Maroku, Portugalii, Szwajcarii, Belgii i Niemcom) nadać status czerwony, tj. objąć zakazem podróży. Na poniedziałek rano zaplanowano wspólne posiedzenie resortu i komisji ds. prawa, konstytucji i zdrowia w Knesecie, podczas którego wniosek miałby zostać zatwierdzony.

Polecamy:

Trzaskowski: W Polsce niszczone są wolne media

Budka o lex TVN: Bronimy nie jednej stacji, a fundamentalnych zasad

Nowe obostrzenia w Izraelu

Jak przekazał "the Jerusalem Post", oczekuje się, że zakaz wszedłby w życie w nocy z wtorku na środę. W niedzielę również izraelski Komitet Konstytucyjny postanowił, że od poniedziałku nie będzie można podróżować do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, Finlandii, Francji i Szwecji. Na liście krajów objętych czerwoną strefą już znajduje się Wielka Brytania, Dania, RPA i kilka innych państw afrykańskich.

Z zakazu zwalnia jedynie posiadanie pozwolenia wydanego przez rząd. Zaszczepione osoby wracające z podróży z objętych restrykcjami krajów będą musiały przejść co najmniej siedmiodniową kwarantannę (z czego jedną noc spędzić w przeznaczonym do tego hotelu). Niezaszczepieni będą zobligowani do izolowania się w takim hotelu przez siedem dni.

Izrael jest zamknięty dla zagranicznych przyjezdnych od końca listopada. Wyjątek od tej reguły ustanowiono dla posiadaczy niektórych rodzajów wiz, niektórych zagranicznych pracowników oraz osób wymagających leczenia w Izraelu.

KW

Czytaj dalej:

Protest w obronie TVN w Warszawie. Tusk: Zmieciemy tę władzę!

Protesty przeciw lex TVN. „Nowelizacja to zdrada stanu”

"Kawa na ławę" w niecodziennym wydaniu. Efekt lex TVN

Na Placu Zbawiciela stanęła tęczowa choinka. To sprawka Homokomando

Politycy zostali zapytani, ile kosztuje gaz. Żaden nie potrafił podać konkretnej sumy

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka