Donald Tusk, fot. PAP/Adam Warżawa
Donald Tusk, fot. PAP/Adam Warżawa

Policja zatrzymała Donalda Tuska. Stracił prawo jazdy

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 357
Donald Tusk stracił prawo jazdy. Zatrzymała go policja, kiedy jechał przez teren zabudowany z niedozwoloną prędkością. "Kara jest adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - skomentował lider PO.

Tusk przekroczył prędkość

Lider PO jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h. Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie).

- Przed godz. 11 w miejscowości Wiśniewo (k. Mławy) policja zatrzymała 64-letniego kierowcę skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Zostało mu zabrane prawo jazdy i dostał mandat - przekazała Interii rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

image

Funkcjonariuszka nie potwierdziła wprawdzie, że chodzi o Donalda Tuska. W innych źródłach Interia potwierdziła jednak, że chodzi właśnie o przewodniczącego PO.

Tusk: Przyjąłem karę bez dyskusji

Do wykroczenia drogowego przyznał się sam Tusk na Twitterze.

"Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji" - napisał lider PO.


Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami ruchu drogowego, policjanci mogą odebrać prawo jazdy podczas kontroli m.in., gdy nastąpiło przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o minimum 51 km/h lub gdy kierowca spowoduje wypadek drogowy, kolizję lub zagrożenie w ruchu drogowym.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka