175 obserwujących
2281 notek
5282k odsłony
3808 odsłon

Mentalnie strusiowato nielotna "Rzeczpospolita Starców"

Tuchów – Strefa Wolna od LGBT
Tuchów – Strefa Wolna od LGBT
Wykop Skomentuj173

Portal internetowy tvn24 - vide: https://tvn24.pl/krakow/tuchow-francuska-gmina-zawiesza-wspolprace-po-przyjeciu-uchwaly-o-strefie-wolnej-od-lgbt-4134739 informuje:

Radni Tuchowa przyjęli uchwałę o "strefie wolnej od LGBT", francuska gmina zawiesza współpracę. O zawieszeniu współpracy francuskie media poinformowały w poniedziałek. Cytowana przez portal francetvinfo.fr Colette Martin-Chabbert, która w radzie Saint-Jean-de-Braye jest odpowiedzialna za stosunki międzynarodowe stwierdziła, że decyzja radnych z Tuchowa o przyjęciu homofobicznej uchwały zszokowała ich francuskich partnerów. Decyzję Francuzów skomentowała też burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek. Powiedziała, że "tak ostrą reakcję, bez próby porozumienia i dialogu, odbiera jako zakończenie współpracy z francuską gminą". - Bardzo mi przykro, że 25 lat współpracy kończy się w takich okolicznościach. Nie spodziewałam, że coś takiego nas tutaj dotknie. Tym bardziej, że uchwała rady nie jest stanowiskiem mieszkańców całej gminy - powiedziała Marszałek. I dodała: - Jesteśmy otwarci na Europę i na świat, ja bardzo cenię sobie kontakty międzynarodowe. Jak wyjaśniła burmistrz, uchwała została złożona do rady miejskiej przez członków klubu PiS, który miał w radzie większość…

Mój komentarz:

Na przełomie wieków XX/XXI Waldemar Łysiak pisał książkę pt. „RZECZPOSPOLITA KŁAMCÓW”, w której wieszczył nieuchronną katastrofę III RP budowanej na czterech post-komunistycznych filarach w osobach czworga „dzieci Sartre’a”: rozdającego za darmo zupę czerwonego harcerza Kuronia, przebiegłego genseka honorowego Geremka, rozmodlonego katolika postępowego Mazowieckiego i cwaniaka nad cwaniakami, świętego guru Michnika. I nie mylił się pan Waldemar, bo mimo tego, że było tak pięknie, a Polskę przedstawiano na mapie Europy, jako „zieloną wyspę” wiekuistej szczęśliwości, zaś polityka miłości Platformy Obywatelskiej wprawiała obywateli w zachwyt, - to żałosna kondycja dzisiejszej opozycji jest niezaprzeczalnym świadectwem, iż po rządach Donalda Tuska, Grzegorza Schetyny i Ewy Kopacz, jak powiedział klasyk, - pozostało jedynie państwo teoretyczne oraz „Ch…j, dupa i kamieni kupa”.  Natomiast rozpaczliwa szamotanina tego czegoś, co obecnie zostało z tak zwanej „totalnej opozycji” to już tylko przykre dla oka przysłowiowe „podrygi konającej ostrygi”.

Nasuwa się tedy logiczny wniosek, iż dobrze się stało, że Trzecią RP szlag trafił, - a władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość i jak wieszczą media Jacka Kurskiego, - PiS docelowo zbuduje europejsko światową potęgę, jaką ma być Czwarta RP.  I faktycznie nasz kraj rzeczywiście z dnia na dzień pięknieje, sklepy i galerie handlowe aż kapią wszelakiego rodzaju dóbr i bogactw, świetnie rozwija się gospodarka, ludzie nieźle zarabiają, - i patrząc po wierzchu aż się chce zakrzyknąć: „żyć, nie umierać!”.

Ale, jak spojrzeć na Polskę nie tylko po wierzchu i zastanowić się głębiej nad obecną filozofią polskiego państwa to już widać jak na dłoni, że nasz kraj jest rządzony z tylnego siedzenia przez z całym dla niego szacunkiem podstarzałego Jarosława Kaczyńskiego wraz z „radą starców”, w której skład wchodzą: wiernopoddańczy i samoprzylepny matuzal Ryszard Terlecki, cichociemny senior o nieodgadnionej roli Adam Lipiński, mocno leciwy watażka od politycznej mokrej roboty Stanisław Piotrowicz i walczący z „tęczową zarazą” obecnie bardziej polityk, niż kapłan, - również senior abp Marek Jędraszewski. Zaś życie polityczne obecnej władzy dobrej zmiany toczy się głównie przed ekranami TVP Info i TVP1, na spotkaniach przedwyborczych prezydenta Dudy, w Klubach Gazety Polskiej, Warszawskim Klubie Ronina, krakowskim Klubie Wtorkowym, a nie rzadko w salach parafialnych całej Polski. I nie da się ukryć, że we wszystkich tych miejscach średni wiek uczestników tej państwowej awangardy wynosi ponad 70 lat, ze wskazaniem na osiemdziesiątkę, zaś ludzi młodych można policzyć na palcach, najczęściej jednej ręki.

Słowem opisana przez Łysiaka RZECZPOSPOLITA KŁAMCÓW przerodziła się z czasem w anachroniczną i mentalnie strusiowato nielotną pisowską RZECZPOSPOLITĄ STARCÓW, w której wciąż nie ma miejsca dla rzeczywiście zdolnych, asertywnych i otwartych na świat ludzi młodych, - przy czym dla mnie młody człowiek to obywatel między trzydziestym, a pięćdziesiątym rokiem życia.

Ktoś może powiedzieć, że to dobrze, bo ludzi sędziwego wieku cechuje mądrość wynikająca z życiowego doświadczenia.

Owszem, tak zawsze było, - ale już nie jest. Dlaczego?

Bo, jeśli tylko są środki finansowe, zapóźnienia natury technologiczno gospodarczej można nadrobić w ciągu jednej dekady. Znacznie gorzej natomiast przedstawia się sprawa „przestawiania się” na tak zwane „nowoczesne myślenie”, gdyż zmiany ludzkiej mentalności mają ogromną bezwładność, a tempo tych zmian zależy od wieku generacji takim zmianom poddawanej. I jestem skłonny zaryzykować tezę, że obecne pokolenia „60 Plus” są już mentalnie niereformowalne, bądź reformowalne w stopniu poważnie ograniczonym.

Wykop Skomentuj173
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka