169 obserwujących
2043 notki
4889k odsłon
1823 odsłony

Módlcie się, żeby Bóg uratował Polskę przed dyktatorskimi rządami Kaczyńskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj89

Podtytuł: "Moja odpowiedź na apel rzekomo niezawisłej sędzi TK pani Krystyny Pawłowicz. Rzecz o panicznym lęku Jarosława Kaczyńskiego, przed powrotem Tuska do kampanii prezydenckiej"

Motto: Szanowny Panie Prezesie! Chyba jednak miał rację sekretarz Mieczysław Rakowski - vide: https://www.youtube.com/watch?v=-k7SScccnzQ

Jan Pietrzak śpiewał: "Żeby Polska była Polską", - zaś Peja wyrapował, że tu jest dzisiejsza Polska! - vide:  https://www.youtube.com/watch?v=FqHVgPQh9oU  - (polecam dźwięk na mega-full i wersję pełnoekranową)

A teraz do rzeczy:

Portal internetowy Salon24 news vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1044662,trwa-posiedzenie-komitetu-politycznego-pis-pawlowicz-jest-przesilenie-polityczne-i-rzadowe informuje:

W środę wieczorem, we wspólnym oświadczeniu szefów PiS - Jarosława Kaczyńskiego i Porozumienia - Jarosława Gowina poinformowano, że te ugrupowania przygotowały rozwiązanie dotyczące tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ono, że zarządzone na najbliższą niedzielę wybory się nie odbędą, a po przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory „w pierwszym możliwym terminie”.

„Czekajcie przy TV do wieczora, jest przesilenie polityczne i rządowe. Wybory najprawdopodobniej 23 maja... Rząd chyba mniejszościowy”. Módlcie się za Polskę! - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

 „PiS, nie oglądając się na umowę z Porozumieniem Jarosława Gowina, prze do głosowania prezydenckiego już 23 maja. Także Andrzej Duda chciałby, by wybory były jak najszybciej - to jeden ze scenariuszy obozu władzy” - podaje „Gazeta Wyborcza

W czwartek Sejm odrzucił sprzeciw Senatu ws. ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r. Ustawa została w piątek podpisana przez prezydenta i została również opublikowana w Dzienniku Ustaw. Przewiduje ona, że głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich ma być tylko korespondencyjne. Porozumienie zobowiązało się, że razem z PiS przygotuje propozycję zmian w ustawie ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich 2020 r.

W czwartek Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w związku z tym, że obowiązująca regulacja prawna pozbawiła PKW instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków, głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć; nie mogą mieć zastosowania przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem, w tym: nie będzie obowiązywać cisza wyborcza, a lokale wyborcze pozostaną zamknięte…

Mój komentarz:

A obywatele tak, jak w komunie musieli czekać na wydanie paszportu, znów czekają pokornie, czy despota Jarosław Kaczyński łaskawie zezwoli, albo nie,  - czy i kiedy będą mogli pójść do urn wyborczych. Kochani! Urodziłem się pod koniec wojny, jestem synem Akowca - vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Pasierbiewicz  i przeżyłem wszystkie rządy poczynając od Bolesława Bieruta, - ale nigdy dotąd nie widziałem tak bezczelnej buty partii rządzącej. Dlatego wołam jako szeregowy obywatel Rzeczpospolitej: To nie tak się rządzi, panie Kaczyński! To nie tak kieruje się narodem! Rząd bowiem musi pamiętać, że jest na usługach narodu! Pamięta Pan jeszcze o tym? Pytam, bo póki co, z Pańskiej winy,  - hulaj dusza, państwa nie ma! A destrukcja konstytucyjnych struktur państwowych, z Pańskiej winy, - postępuje nadal.

Zaś, gdy przed kilkoma tygodniami zadałem na blogu pytanie, czy Jarosław Kaczyński jest zbawcą narodu, czy przekleństwem losu? – vide : https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1035179,jaroslaw-kaczynski-zbawca-narodu-czy-przeklenstwo-losu , pisowscy radykałowie życzyli mi w komentarzach śmierci.

Zaś, jak przed kilkoma dniami napisałem, że PiS właśnie rozpoczął zjazd po równi pochyłej w tempie jednostajnie przyśpieszonym – vide : https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1043121,prezydent-duda-poda-sie-do-dymisji , - zostałem przez ortodoksyjnych pisowców wyklęty i odżegnany od czci i wiary, a na głowę wylano mi hektolitry pomyj i fekaliów.

Natomiast, jak w kilka dni później napisałem, że dyktatorską Polską rządzi nowogrodzka mafia skompromitowanych instytucji prawnych – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/1043836,nowogrodzka-mafia-skompromitowanych-instytucji-prawnych , zostałem przez orędowników partii Jarosława Kaczyńskiego zlinczowany, - z posądzeniem o agenturalną współpracę z opozycją i zdradę narodową włącznie.

Ale tym razem przebrała się miarka.

Bo skoro rzekomo niezawisła pisowska sędzia (Sic!) Trybunału Konstytucyjnego zabiera publicznie głos w sprawie stricte politycznej wołając by Bóg ratował pisowską Polskę, - to już nie są żarty i czas najwyższy wyswobodzić Rzeczpospolitą spod dyktatury Prawa i Sprawiedliwości.

I trzeba to zrobić szybko, nim będzie za późno, bo w przeciwnym razie Polskę czeka taka katastrofa – vide:

                                              https://www.youtube.com/watch?v=6-wI4C2erOU

                                              (polecam dźwięk na full i wersję pełnoekranową)

Lecz tym razem może być tak, że nie będzie już, czego ratować i spełni się przepowiednia profesora Wydziału Historycznego Jagiellońskiej Wszechnicy Andrzeja Nowaka, o czym pan profesor tak pisał we wstępie do książki „Od Polski do post-polityki”, cytuję:

Martwę się o to, co się stało z demokracją, z Rzeczypospolitą, z Europą Wschodnią, z Europą. Co dzieje się z rzeczywistością w magmie płynącego z posłusznych (komu?) mediów przekazu „pi-ar”..., że następuje narastające poczucie rozpadu wspólnoty, którą stworzyły poprzednie pokolenia Polaków..., że należy rozważyć możliwość końca naszej historii”...”, koniec cytatu.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum

Ponad sto udostępnień tej notki na FB - vide: https://www.facebook.com/krzysztof.pasierbiewicz/posts/3290067727678809?comment_id=3290160051002910&reply_comment_id=3292965157389066¬if_id=1589057215349052¬if_t=feed_comment zdaje się wskazywać, że Polakom się wreszcie oczy otwierają i nasi rodacy zaczynają się budzić. I tego należy się trzymać.

Wykop Skomentuj89
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka