169 obserwujących
2188 notek
5142k odsłony
1172 odsłony

Nowogrodzka "mafia" skompromitowanych instytucji prawnych

Wykop Skomentuj155

Skąd ten tytuł?

Już wyjaśniam:

Skompromitowana marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, po kompromitującym dla PiS-u wczorajszym głosowaniu w Senacie, w którym trzynastu posłów partii Jarosława Kaczyńskiego nie wzięło udziału ośmieszając tym samym tę partię, - chcąc ratować twarz i skórę, zwróciła się z pytaniem, czy możliwe jest - zgodnie z konstytucją - przesunięcie terminu wyborów, skoro już ogłosiła je na 10 maja, do skompromitowanego Trybunału Konstytucyjnego, w którym zasiadają skompromitowana prawniczka Krystyna Pawłowicz – vide: https://www.youtube.com/watch?v=UNwXbdXV-Cg oraz skompromitowany prokurator stanu wojennego o pezetpeerowskim rodowodzie Stanisław Piotrowicz – vide: https://www.youtube.com/watch?v=54WWPH6CWOs .

A, żeby było śmieszniej, przewodniczącą Trybunału Konstytucyjnego jest magister Julia Przyłębska, skompromitowana choćby z tej przyczyny, iż u niej bywa prywatnie na pysznych obiadkach szef aktualnie rządzącej partii Jarosław Kaczyński, który de facto z tylnego siedzenia kieruje naszym państwem.

Ja naprawdę się nie czepiam PiS-u.

Ale musicie Państwo przyznać, iż takiej karykatury demokratycznego państwa nie wymyśliliby nawet: Franz Kafka, Stanisław Ignacy Witkiewicz i Sławomir Mrożek razem wzięci.

I tylko nie mówcie, że znów jątrzę!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa) 

Post Scriptum

Dziś wieczorem ma być debata prezydencka w TVP1 i TVP Info, - więc nie zdziwiłbym się, jakby spryciarz Kaczyński w tym samym czasie zarządził w sejmie głosowanie zapowiedziane na jutro!

Oj! Będzie się działo!

Post Post Sccriptum

Zachęcam Państwa do lektury komentarzy, bo już od dawna nie było na moim blogu tak obfitego wysypu pisowskich prawdziwków, a tym razem napatoczyła się jeszcze trująca purchawka

Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj155
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka