166 obserwujących
2108 notek
4987k odsłon
1275 odsłon

Jak Kamiński z Wąsikiem sprawili, że Trzaskowski zmiażdżył Dudę w ultraprawicowej Jastarni

Agenci CBA na balandze z M. Kamińskim. Od lewej: nieznany agent, M. Wąsik (obecnie wiceminister MSWiA), T. Kaczmarek vel agent Tomek, M. Kamiński (obecnie minister MSWiA i wiceprezes PiS)
Agenci CBA na balandze z M. Kamińskim. Od lewej: nieznany agent, M. Wąsik (obecnie wiceminister MSWiA), T. Kaczmarek vel agent Tomek, M. Kamiński (obecnie minister MSWiA i wiceprezes PiS)
Wykop Skomentuj54

Uwaga! Wakacyjny przekaz tylko dla kumatych z poczuciem humoru

Ilustracja muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=pjQLSn6Ez7g 

Portal internetowy Wyborcza.plvide: https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26082595,rekordowa-frekwencja-na-pomorzu-woz-strazacki-dostanie-gmina.html?disableRedirects=true informuje:

Najwyższą frekwencją w wyborach prezydenckich na Pomorzu może się pochwalić gmina Jastarnia - 84,2 proc. I to właśnie ta gmina zostanie nagrodzona nowym wozem strażackim, w ramach konkursu, który zorganizowało MSWiA. – „Ta gmina do 20 tysięcy mieszkańców, której frekwencja w pierwszej turze wyborów będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych” - zapowiadał przed wyborami wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. W gminie Jastarnia w pierwszej turze wyborów zdecydowanie wygrał Rafał Trzaskowski, który zgarnął tu aż 49,77 proc. głosów, a Andrzej Duda - 25,9 proc…

Mój komentarz:

Najpierw będzie wstęp, a puenta dopiero na końcu.

W dniu 1 września 2015, kiedy jeszcze wierzyłem, iż PiS będzie odtrutką na ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej, - napisałem notkę pt. „Nasz prezydent w mojej ukochanej Jastarni  ” – vide : https://www.salon24.pl/u/salonowcy/666381,nasz-prezydent-w-mojej-ukochanej-jastarni , w której pisałem między innymi, cytuję:

„Jastarnia to ukochane przeze mnie zaczarowane miejsce na Ziemi, gdzie każdego lata ciągnę skądkolwiek bym był i cokolwiek ważnego miał do zrobienia. Tam, bowiem od dziecka spędzałem wakacje, tam zbierałem siły, tam świętowałem sukcesy, bądź lizałem rany, tam przywoziłem swoje kobiety, z tamtejszych plaż napisałem doktorat, tam uczyłem studentów geologii morza – vide: https://m.salon24.pl/d7bc9526b356462dcf7f7c9d5816b199,860,0,0,0.jpg , i również tam przywoziłem, od dnia jej przyjścia na świat moją ukochaną jedynaczkę – vide: https://m.salon24.pl/ed7b48677cd4125ed44aeffc99a8c95e,860,0,0,0.jpg .

Tam za moje związki z ich ziemią miałem zaszczyt otrzymać od helskich Kaszubów niezwykle dla mnie zaszczytny i bardzo mi drogi Honorowy Medal Gminy Jastarnia – vide: https://m.salon24.pl/jastarnia-dyplom-jpg-6b7b7362273,860,0,0,0.jpg będący zwieńczeniem mojej płomiennej miłości do helskiej mierzei.

I również tam przez kilka dekad, co roku bawiłem w letniej porze z przyjeżdżającymi na Półwysep Helski Przyjaciółmi, których łączyła miłość do Jastarni, morza, słońca, piaszczystych plaż, nade wszystko jednak pragnienie wolności i spontanicznej zabawy na przekór szarzyźnie, sztampie i bylejakości komuny. Bo mimo przaśności PRL-u, na ówcześnie szarej mapie Polski Jastarnia była wtedy swoistą oazą szczęsnego czasu wyzwolonej zabawy ludzi szczęśliwych chwilą, pachnących słońcem i morską bryzą, niemających nic do stracenia „szczęśliwców” niebojących się jutra, - vide: http://youtu.be/QxfYkR-fQ0I 

Lecz paradoksalnie, po tym, jak nas w roku 1989 Pan Bóg obdarzył wolnością, źli ludzie zwaśnili Polaków, jedność narodowa sczezła jak niegdysiejsze śniegi i zaczął się w Polsce okres wzajemnej nienawiści dwu zwaśnionych plemion „pisowców” oraz „platformersów”.

To wielkie narodowe nieszczęście dało asumpt, bym w roku 2006 napisał książkę wspomnieniową o czasach, kiedy mimo draństwa komuny Polacy trzymali się razem, a ich jastarniane balangi były wyrazem sprzeciwu wobec kreślonej znakiem czasu tragikomicznej farsy doby PRL-u. Książce tej dałem znamienny dla tamtego czasu tytuł „Epopeja helskiej balangi”, a jej promocję w Jastarni otwierał sam Burmistrz gminy Jastarnia Tyberiusz Narkowicz – vide: https://www.youtube.com/watch?v=OWoy5NF1QIo , wzorcowy katolik, prawdziwy polski patriota i porządny człowiek, który do dnia dzisiejszego piastuje to zasłużone stanowisko. Na tej promocji był także obecny Proboszcz Parafii Katolickiej w Jastarni ks. Bogusław Kotewicz.

Niepomiernie się tedy wzruszyłem, jak usłyszałem w radiu, że nowy prezydent Duda odwiedził moją ukochaną Jastarnię przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego i pomyślałem sobie, że przy pierwszej nadarzającej się okazji podaruję panu Prezydentowi egzemplarz wspomnianej wyżej bibliofilskiej książki z następującą dedykacją:

"Wielce Szanownemu Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie dedykuję ten egzemplarz Epopei Helskiej Balangi. Dlaczego? Albowiem ta epopeja była piękna, gdyż łączyła ludzi! Niech Bóg Pana prowadzi w wysiłkach by Polak Polakowi nie był wilkiem…” - koniec cytatu z 1 sierpnia 2015.

Sami więc Państwo widzicie, że o Jastarni wiem jeśli nie wszystko, to prawie, - i naocznie się przekonałem, że znakomita większość mieszkańców gminy Jastarnia ma poglądy ultra-prawicowe.

Jednakże, zadedykowanej książki o helskiej balandze prezydentowi Dudzie nie podarowałem, gdyż jak pokazało życie nie zdołał sprostać nadziejom, jakie w nim pokładałem, - i wraz z upływem czasu będąc „długopisem Jarosława Kaczyńskiego” podzielił polskie społeczeństwo jeszcze bardziej niż to Platforma Obywatelska zrobić zdołała.

Wykop Skomentuj54
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka