168 obserwujących
2148 notek
5071k odsłon
1013 odsłon

Dziś Mińsk. Lecz jesienią może być Warszawa!

To nie Mińsk, lecz Warszawa w zeszły piątek!
To nie Mińsk, lecz Warszawa w zeszły piątek!
Wykop Skomentuj94

Ilustracja muzyczna: https://www.youtube.com/watch?v=jJX_orowbzk 

Portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1069304,pierwsza-ofiara-smiertelna-protestow-na-bialorusi-wielu-rannych informuje:

"Pierwsza ofiara śmiertelna protestów na Białorusi. Białorusini ponownie wyszli na ulice Mińska, by protestować przeciwko sfałszowanym wynikom wyborów prezydenckich. Jeden z demonstrantów nie żyje. Media niezależne na bieżąco informują o tym, gdzie spontanicznie gromadzą się ludzie i gdzie rozpoczynają się interwencje OMON-u. Przy metrze Puszkińska, gdzie doszło do poważnych starć z policją, było 14 rannych - poinformowali niezależni blogerzy. "OMON rozpędził ludzi, zburzył barykady, ale ci znowu zaczęli się zbierać. Siły specjalne milicji stosowały granaty hukowe, gaz łzawiący i armatki wodne. Milicjanci ścigali demonstrantów uciekających na okoliczne podwórka. Media niezależne na bieżąco informują o tym, gdzie spontanicznie gromadzą się ludzie i gdzie rozpoczynają się interwencje OMON-u. W Internecie – działającym mimo blokady – pojawiały się informacje z kodami wejścia do poszczególnych klatek schodowych – by można było uniknąć zatrzymania. W poniedziałek protesty rozlały się po mieście, pomimo tego, że struktury siłowe zamknęły szczelnie wszystkie drogi  prowadzące do centrum. Ok. godz. 19 rozpoczęły się zatrzymania, w tym przypadkowych osób…

Mój komentarz:

Skąd ten złowróżbny tytuł notki? Już wyjaśniam.

W Polsce minister Ziobro w zeszłym tygodniu wypowiedział młodym Polakom wojnę. Mam na myśli walkę władzy „dobrej zmiany” ze społecznością LGBT oraz aresztowanie Margot na dwa miesiące.

W efekcie, przez nasz kraj przeszła fala spontanicznych młodzieżowych demonstracji brutalnie tłumionych przez polską policję – patrz zdjęcie tytułowe. I zaryzykuję tezę, że w polityce polskiej właśnie nastąpił przełom, bo wyprowadzenie policji przeciwko Polakom to początek końca pisowskiej władzy "dobrej zmiany", bo ludzie już tego nigdy nie zapomną. Bo policja pobiła nie tylko protestujących, lecz także postronnych obywateli.

Na razie są wakacje, więc sprawa na chwilę przycichnie, ale jesienią młodzież wróci z wakacji do szkół, studenci na uczelnie, a ci, co już pracują do swych zakładów pracy i może być bardzo groźnie, - gdyż widać już jak na dłoni, że tym razem młode Polki i młodzi Polacy nie odpuszczą nierozumiejącej ich anachronicznej władzy.

Dlaczego?

Bo w przeciwieństwie do pamiętającego jeszcze wczesne zaranie epoki dinozaurów żelaznego elektoratu partii Jarosława Kaczyńskiego, dzisiejsi „młodzi dwudziestoletni ” intuicyjnie czują zagrożenie swej wolności i już wiedzą, że parafrazując Wojtka Młynarskiego należy:

          „w końcu raz ustalić, że ostatnio dyktatorzy z Nowogrodzkiej trochę zanadto się rozdokazywali ”

I tak, jeśli partia rządząca się nie opamięta, to  jesienią wystarczy jedna iskra by wybuchł pożar nie do ugaszenia. I będzie nieszczęście!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Post Scriptum
Szanowni Państwo! W trosce o intelektualny komfort Gości mojego blogu, od jakiegoś czasu przyjąłem zasadę, że merytorycznie będę odpowiadał wyłącznie na sensowne komentarze. Zaś komentarze hejterskie, prostackie, namolne i niedorzeczne, a także niezwiązane z tematem będę kwitował formułką: "Następny, proszę! ", albo je po prostu pominę milczeniem. Natomiast namolnych komentatorów celowo psujących dyskusję komentatorów niewybrednymi atakami na autora blogu będą blokował na jeden dzień. Nie chcę broń Boże nikogo urazić, bądź znieważyć, ale szkoda mi zdrowia na przekomarzanie się oszołomionymi komentatorami, którzy za każdym razem piszą to samo, a co gorsze zawsze wiedzą lepiej. Licząc na okazanie zrozumienia pozdrawiam Państwa serdecznie.

Wykop Skomentuj94
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka