171 obserwujących
2231 notek
5201k odsłon
677 odsłon

UWAGA STUDENCI I UCZNIOWIE !!! KACZYŃSKI CHCE WAS WYKOLEGOWAĆ !!!

Wykop Skomentuj43

Motto: mając na uwadze ostatnie decyzje polityczne Jarosława Kaczyńskiego dochodzę do wniosku, że pan Prezes cierpi na pogłębiającą się depresję, której przyczyną jest mania prześladowcza polegająca na urojeniu, iż suweren ukrywa przed nim istotę praprzyczyny sprawczej panoszącego się w Polsce zła, - która tylko jemu jedynemu nie jest znana (Krzysztof Pasierbiewicz)

A teraz do rzeczy.

Wczoraj wieczorem, prezes PiS Jarosław Kaczyński  ogarnięty przekonaniem, Pan Bóg dał mu prawo do rządu nad polskimi duszami, w „orędziu” ogłoszonym w tonacji wojny domowej i pospolitego ruszenia, obwiniając Was, iż rzekomo chcecie zniszczyć Polskę, - wypowiedział Wam wojnę. 

Na ekranach telewizorów mogliście zobaczyć człowieka wyzutego z empatii i niezdolnego do zrozumienia powodów Waszego protestu. Gorzej. Gołym okiem było widać, iż ten przechera będzie chciał na Was zrzucić winę, za wojnę, którą sam wywołał.

Więc, jako emerytowany nauczyciel akademicki pragnę Wam powiedzieć, iż jak dziś pamiętam z czasu moich studiów, że w roku 1968, gdy wybuchł studencki protest przeciw zdjęciu przez komunistyczną władzę z afisza mickiewiczowskich „Dziadów”, - polscy studenci stawili dzielnie czoła czerwonemu reżimowi i nie dali się ówczesnej władzy omamić.

Mam tedy nadzieję, że jako dzisiejsi „piękni dwudziestoletni”, którzy w sile dziesiątków tysięcy wyszli na ulice polskich miast i miasteczek pod sztandarem „Strajku Kobiet ”, - też nie dacie się zrobić w konia.

Nie pozwólcie sobie tedy podstępnie odebrać tego, co wywalczyliście do tej pory, bowiem:

1.    W proteście przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych jesteście wspaniali!!!

2.    Wznieciliście „październikowe powstanie” Polski XXI wieku dające nadzieję na normalność.

3.    W swych protestach wykazujecie imponującą determinację, odwagę, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, a co najważniejsze, - choć okazujecie swoją złość ostro i dosadnie, to jednak protestujecie w sposób pokojowy.

4.    Obnażyliście obłudę i zrodzoną ze strachu agresywną postawę Jarosława Kaczyńskiego, który po prostu nie zna kodów komunikowania się z młodym pokoleniem, które porozumiewa się w języku dla niego niezrozumiałym, a młodzi chcą, żeby władza stosowała przekaz zgodny z formami komunikacji, jakie oni preferują. Słowem pokazaliście, że Kaczyński po prostu nie potrafi się już porozumieć z ogromną częścią jeżdżącego po Europie i Świecie polskiego społeczeństwa dnia dzisiejszego.

5.    Ujawniliście także niemotę klasy rządzącej w zrozumieniu podstawowych praw kobiet do samostanowienia o swej cielesności oraz losie ich przyszłych dzieci.

6.    Odsłoniliście nagą prawdę, że ludziom Jarosława Kaczyńskiego zależy tylko i wyłącznie utrzymanie władzy na zasadzie „po nas choćby potop”, - czego najlepszym świadectwem jest wyprowadzenie Polaków na ulicę w momencie apogeum pandemii koronawirusa.

7.    Pokazaliście, iż jest szansa żeby zmienić władzę PiS-u prowadzącą Polskę do totalnej katastrofy, - na co wielu straciło nadzieję.

Ale już można zobaczyć, usłyszeć i przeczytać, że po otrząśnięciu się z szoku, ekipa mającego się za współczesnego Piłsudskiego despoty Jarosława Kaczyńskiego szuka metod i sposobów, żeby Was wyprowadzić w pole.

Dlatego też:

1.    Protestujcie na ulicach i placach, - i nie dajcie się podstępnie zagonić do zamkniętych obiektów.

2.    Za żadne skarby nie dopuście, żeby Wasze dokonania zagospodarowali dla siebie cwani rutyniarze, - i dokończcie swój protest sami! Bez pomocy polityków!

3.    Zorganizujcie się samodzielnie, jak niegdyś „Solidarność”.

4.    Nie wchodźcie w żadne związki, bądź układy z jakimikolwiek partiami politycznymi, bo Was ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje, a Was wyautują. Oni tylko to potrafią dobrze robić.

5.    Nie dajcie się sprowokować do niszczenia mienia publicznego, - i choć w pełni rozumiem Waszą złość na polskich purpuratów, nie piszcie po kościelnych murach, bo służby Kaczyńskiego tylko czekają na to, żeby Was przyłapać na takim procederze, - co zakłamana telewizja publiczna Jacka Kurskiego roztrąbi na cztery świata strony.

6.    Działajcie wyłącznie własnymi siłami!

7.    W czasie swych protestów pokażcie, że umiecie odważnie wyrażać swoje żale w ostrych słowach, lecz pokażcie także, iż potraficie być radośni i dowcipni, - bo "radosny protest" i celnie wyartykułowana drwina daje więcej niż najcięższe słowa. A wiem, że w wymyślaniu dowcipnych haseł jesteście niedościgłymi arcymistrzami. Potwierdził to młodzieżowy protest przeciw ustawie ACTA - vide: https://m.salon24.pl/d034d1aebf36c9b8616bbd7537c94b51,860,0,0,0.jpg , który rzucił Donalda Tuska na kolana.

8.    Jak od zarazy strońcie od „życzących Wam dobrze” pośredników i doradców, bo stać Was na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonych mentalnie komuną piszących na komputerze jednym palcem starych zgredów, - potraficie myśleć niezależnie i zgodnie z europejskimi standardami!

9.    Nie dajcie się sprowokować do ulicznych przepychanek z siłami porządkowymi, bo Kaczyński dał do zrozumienia, że w razie potrzeby bez cienia skrupułów nakaże siłom porządkowym, żeby Was pałować i gazować, jak nie gorzej.

10.    I pozostańcie na ulicy tak długo, aż Jarosław Kaczyński zrozumie, że z Wami nie wygra. Tak jak wtedy, gdy strachliwie wycofał się rakiem, jak na ulice polskich miast i miasteczek wyszły setki tysięcy „czarnych parasolek”. Tak. Tak. Jak wielokrotnie pisałem, tylko polskie kobiety są zdolne do tego, żeby położyć kres autorytarnym zapędom Jarosława Kaczyńskiego.

Krzysztof Pasierbiewicz (stary wiarus akademicki z długim stażem)

Post Scriptum
@ALL --- Patrzę w telewizję i widzę, że dziś znowu wyszły na ulicę dziesiątki tysięcy młodych Polek i Polaków, a "Strajk kobiet" na naszych oczach przeradza się w ogólnopolski i oddolny masowy bunt młodego pokolenia Polaków, do którego zaczynają się przyłączać także starsi ludzie. Coraz częściej słychcą hasło: "Re-wo-lucja! Jest ko-bietą! ". Tego spontanicznego ruchu obywatelskiego już Kaczyński nie zatrzyma. A jeśli obecna władza się nie opamięta i użyje siły, mogą być śmiertelne ofiary, za co ta właśnie władza będzie odpowiadać, bo ona tych zdesperowanych obywateli na ulicę wyprowadziła decyzją pisowskiego Trybunału Konstytucyjnego.


Zobacz galerię zdjęć:

Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo