171 obserwujących
2231 notek
5199k odsłon
891 odsłon

Na naszych oczach rodzi się post-solidarnościowa "Nowa Polska Walcząca"

Logo "Nowej Polski Walczącej"
Logo "Nowej Polski Walczącej"
Wykop Skomentuj53

Na rozruch śmigła zimny prysznic dla bezkrytycznych miłośników partii Jarosława Kaczyńskiego. Posłuchajcie Państwo proszę, bo naprawdę warto,  - vide: https://www.youtube.com/watch?v=hj15umNwhxQ

A teraz do rzeczy.

Jest wieczór siódmego dnia „Strajku Kobiet”, który wybuchł po ogłoszeniu orzeczenia pisowskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia polskiego prawa aborcyjnego.

Na ekranie telewizora widzę tysiące młodych Polek i Polaków stojących pomiędzy warszawskim pomnikiem Armii Krajowej, a obwarowanym przez kordon uzbrojonej po zęby policji Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej.

Zdesperowani młodzi ludzie czekają na obradujące w Parlamencie posłanki i posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Rozwścieczyła ich wczorajsza wypowiedź marszałka Terleckiego, który przyrównał dziesiątki tysięcy młodych Polek i Polaków strajkujących obecnie na ulicach polskich miast i miasteczek do zbrodniczej organizacji młodzieżowej NSDAP będącej przybudówką hitlerowskich oddziałów szturmowych.

Napięcie rośnie z minuty na minutę.

Nad tłumem krążą helikoptery, a tłum  przemiennie wykrzykuje hasła antyrządowe oraz w pozycji na baczność śpiewa nasz Hymn Narodowy.

Panuje atmosfera wojenna, - po wczorajszym ”orędziu” Jarosława Kaczyńskiego, który wezwał „lud pisowski” do walki z protestującymi Polakami, nazywając ich „przestępcami”, „chuliganami” i „lewackimi bojówkarzami”.

Nie wiem, co będzie dalej, lecz myślę, że właśnie na naszych oczach rodzi się post-solidarnościowa „Nowa Polska Walcząca ”.

Symbolem Polski Walczącej z okresu okupacji hitlerowskiej był mosiężny orzełek z literą „P” stylizowaną na symbolizującą opór narodu polskiego kotwicą – patrz zdjęcie pod notką.

Zaś o stopniu krańcowo desperackiego oporu młodych ludzi protestujących w tej chwili pod Sejmem przeciw nowogrodzkiej władzy Jarosława Kaczyńskiego jest będące znakiem obecnego czasu logo „Nowej Polski Walczącej ”, - którym jest słowo „Wypierdalać ” stylizowane na logo Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” – patrz zdjęcie tytułowe.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa. A także syn Akowca zadręczonego w roku 1952 przez ubecję – vide:  https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/143605   )

Post Scriptum

Już w grudniu 2012 napisałem notkę pt. "Tylko młodzi nadzieją dla Polski! " - vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/473453,tylko-mlodzi-nadzieja-dla-polski . Wyśmiali mnie wtedy zarówno pisowcy, jak peowcy, którzy potem przez lata ze mnie drwili, że młodzi są moją obsesją i chcę w ręce gówniarzy powierzyć Polskę, o czym pisał także na swoim blogu dzisiejszy marszałek Terlecki - vide:  https://www.salon24.pl/u/ryszardterlecki/461368,polityczni-wizjonerzy-i-jesienna-goraczka .

A teraz Państwu zacytuję, co pisałem w roku 2012:

"Rok się kończy, więc pora na głębszą refleksję. Ostatnie miesiące coraz jaskrawiej pokazują, że anachroniczna władza PO nie radzi sobie z rządzeniem, a równie nieżyciowa opozycja PiS robi błąd za błędem.

Czyżby tedy nie było już nadziei na lepszą Polskę??? Otóż, kto czytuje moje notki zapewne się zorientował, iż od jakiegoś czasu coraz częściej podkreślam, że losy Polski należy czym prędzej powierzyć w ręce ludzi młodych. Mam na myśli tych, którzy już nie pamiętają nie tylko zbrodniczych czasów komuny, lecz także ideologiczne bałamutnego okresu po okrągłym stole.

Szczęśliwym trafem, obecna młodzież ma w nosie hamującą rozwój kraju wojnę polsko polską pomiędzy premierem Donaldem i prezesem Jarosławem. Powiem więcej, młodzi, a szczególnie bardzo młodzi mają w „głębokim poważaniu” wzajemne podchody dwóch wiodących gazet „Wyborczej” i „Polskiej”. Słowem chodzi mi o nowe, niekonwencjonalne pokolenie Polaków o świeżych umysłach, które już nie jest skażone ideologicznie ani komuną sensu stricte, ani post-komuną i jej popłuczynami.

A konkretnie mam na myśli tę młodzież, która zeszłej zimy, gdy władza Platformy Obywatelskiej zamachnęła się na Internet w sprawie ustawy ACTA, - zorganizowała przy pomocy telefonów komórkowych mini-rewolucję pokojową rzucając Tuska na kolana.

W tym miejscu, nie popadając broń mnie Panie Boże w ton mentorski, chciałbym się z architektami tych nowofalowych ruchów młodzieżowych podzielić swoim doświadczeniem i jeśli mnie zechcą wysłuchać, dać im kilka porad.

Kochani! Przede wszystkim nie dajcie sobie podstępnie odebrać tego, co już wywalczyliście, bowiem:
W czasie zeszłej zimy, w proteście przeciw ACTA byliście wspaniali!!! Potrafiliście wzniecić „powstanie styczniowe” Polski XXI wieku dające nadzieję na normalność. Wykazaliście ogromną odwagę, determinację, rozmach, siłę, potencjał intelektualny i zadziwiającą zdolność organizacyjną, lecz także radość życia, pomysłowość i wielką kulturę. Obnażyliście obłudę i zachowawczą niemotę klasy rządzącej w zrozumieniu cyberprzestrzeni i problemów społeczności Internetu. Pokazaliście, że jest szansa żeby zmienić Polskę, na co wielu straciło nadzieję.

Wykop Skomentuj53
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo