180 obserwujących
2372 notki
5405k odsłon
  715   0

Norwid – Pawłowicz – Kaczyński. Rzecz o odhumanizowaniu Polaków o zacięciu prawicowym

Wczoraj, portal internetowy Salon24 news – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/1124790,krystyna-pawlowicz-napisala-o-transplciowym-dziecku-z-podkowy-lesnej-burza-na-twitterze podał następującą informację:

Krystyna Pawłowicz napisała o transpłciowym dziecku z Podkowy Leśnej. Burza na Twitterze. Krystyna Pawłowicz napisała na Twitterze, że rada pedagogiczna szkoły w Podkowie Leśnej przychyliła się do wniosku rodziców i podjęła uchwałę, by 10-letniego chłopca nazywać żeńskim imieniem. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego została uznana za hejterkę, a jej wpis został zgłoszony do administracji serwisu.
"Dyrektorka Szkoły Samorządowej im. Boh. W-wy w Podkowie Leśnej (...) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, aby zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnego zlekceważono" - napisała we wtorek Krystyna Pawłowicz.
Posłanka PiS wpisem na Twitterze wywołała lawinę komentarzy.
Głos w sprawie zabrał również Artur Tusiński, burmistrz miasta Podkowa Leśna. "Obowiązkiem dorosłych jest ochrona dzieci, o czym zdaje się zapomina posłanka Pawłowicz i osoba, która wyniosła informację poza szkołę. Nie ma naszej zgody na cyniczne wykorzystywanie dzieci do politycznych rozgrywek. I na koniec - szczegóły z tweeta niewiele mają wspólnego z faktami" - napisał.
Pawłowicz, obejmując urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego, zobowiązała się, że nie będzie publikować żadnych treści społecznych oraz politycznych w mediach społecznościowych. Ale szybko z tego zrezygnowała i jest bardzo aktywna na Twitterze…

Mój komentarz:

Setki komentarzy dodanych przez Polaków do tej notki po prostu porażają, gdyż są świadectwem, iż część polskiego społeczeństwa o poglądach konserwatywno prawicowych jest mentalnie cofnięta do wczesnego zarania jurajskiej epoki dinozaurów, zaś wypowiedzi tej populacji zaprzeczają teorii rozwoju gatunków Karola Darwina, która zakładała, że ewolucja postępowała zawsze w trendzie rozwojowym.

Jestem pewien, że jak przeczytacie Państwo te setki porażających komentarzy autorstwa Polaków o poglądach konserwatywno prawicowych, to wybaczycie mi powyższą drwinę, gdyż przekonacie się, że w tym przypadku mamy do czynienia ze zjawiskiem intelektualnej inwolucji, czyli ewoluowania do tyłu, - od formy mózgu resztkowego do formy całkowicie odmóżdżonej.

A teraz podam dwa przeciwstawne w swej wymowie przykłady dodanych komentarzy:

A. Komentarz Internauty o poglądach konserwatywno prawicowym (jeden ze znakomitej większości tego typu komentarzy)
@ detoxic 7 kwietnia 2021, 21:19
Wbrew pozorom to może być ważny precedens , bo odpowie na pytanie : - na ile Polacy odporni są na idee gender i czy gotowi są jej ulec jako modnemu trendowi, i to w sposób nieformalny, robiony ,,na bezczela”  wbrew regułom prawnym obowiązującym w Polsce.
Uczniom szkoły nie pozostaje chyba nic innego jak wywieszenie transparentu z napisem :  „Konstytucja!”  -  który to napis uciszyć powinien tego postępowego ucznia, bo jeśli chce zmiany płci to niech zadbają o to rodzice, tak jak wymaga  prawo. Chodzili już pod kościoły,  przerywali msze i profanowali święte figurki, teraz będą możliwe, że będą samozwańczo ogłaszać publicznie swoją nową płeć i domagać sie jej respektowania poza porządkiem prawnym . Widać to zagrożenie? Przy okazji Nitras i spółka pokazują że będą bardziej gorliwymi wykonawcami we wdrażaniu  gender niż  hiszpański Cortez był posłuszny królowi podczas konkwisty Ameryki .Warto zapamiętać te reakcje wyżej tych gorliwców GENDER.

B. Komentarz Internauty o poglądach liberalnych (jedn ze znakomitej mniejszości tego typu komentarzy)
@ Pilot Telewizyjny 7 kwietnia 2021, 20:49
Nie będę się wypowiadał na temat decyzji rodziców, bo nie jestem psychologiem ani seksuologiem i moje wypowiedzi na ten konkretny temat byłyby nacechowane stereotypami.
Napiszę natomiast na temat Pani Pawłowicz. Moim zdaniem jest ona obrzydliwym, okrutnym, chamskim, podłym, moralnym dnem, fanatycznym, pełnej nienawiści, godnym pogardy, nędznym gadem pod postacią człowieka. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że podając imię tego 10-letniego dziecka i szkołę, do której chodzi, uruchomiła część fanatycznych Polaków, która ruszy by zaszczuć to dziecko, rodziców dziecka i dyrektora szkoły.

Ale to nie jest pierwszy godny najwyższego potępienie występ (Sic!) sędzi Trybunału Konstytucyjnego, gdyż pani Krystyna Pawłowicz podobnie gorszącego występku dopuściła się zamieszczając na twitterze roznegliżowane zdjęcie Pierwszej Damy Repobliki Francuskiej pani Brigite Macron z dopiskiem: „Krystyna Pawłowicz‏ @KrystPawlowicz Wprawdzie jestem starsza o 2 lata, ale jednak nadal "liceum"...”

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka