192 obserwujących
2750 notek
6008k odsłon
  569   1

Pożyteczni idioci blagierskiego trio Kaczyński - Morawiecki – Glapiński

Czternasta emerytura

Portal internetowy TVN24, - vide: https://tvn24.pl/go/programy,7/rozmowa-piaseckiego-odcinki,11382/odcinek-626,S00E626,774402 informuje:

Inflacja w Polsce w kwietniu wyniosła 12,4 procent. We wtorek rząd przyjął twa projekty ustaw – pierwszy, dotyczący wakacji kredytowych, drugi – w sprawie czternastej emerytury, która miałaby być wypłacana od sierpnia. – Rząd nie próbuje zatrzymać inflacji. Próbuje natomiast przepchnąć sprawę na okres po wyborach – mówił w „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 prof. Marek Belka, były minister, były premier, były prezes Narodowego Banku Polskiego. – Biorąc pod uwagę dobre intencje rządu, załóżmy, rząd pragnie chronić przed skutkami inflacji pewne grupy. Natomiast per saldo Re wszystkie działania tylko sprzyjają inflacji – ocenił. Tłumaczył, że inflacja ma tendencję do samo przyśpieszania, destabilizuje gospodarkę i w efekcie prowadzi do załamania gospodarczego. – Wcześniej, czy później trzeba będzie się z inflacją zmierzyć, a walka z nią to działania bardzo bolesne – stwierdził euro poseł. Według niego inflacja najbardziej będzie boleć ludzi biednych, dlatego ceny dóbr podstawowych rosną szybciej niż wszystkie inne. Zdaniem prof. Marka Belki należy skłonić ZBP do działania antyinflacyjnego. – Samo podwyższanie stóp niewiele da, dlatego, że to dotyczy bardzo niewielkiej części rynku globalnego – powiedział. Zdaniem byłego prezesa NBP należałoby przerwać cykl podwyżek stóp i sprawdzić, czy te podwyżki prowadzą do obniżenia popytu na kredyt. Marek Belka mówił również o Adamie Glapińskim, którego „retoryka jest nie do obrony i ogranicza zaufanie do baku centralnego…”.

Mój komentarz:

Zacznę od tego, iż podług Wielkiego Słownika Języka Polskiego, “pożyteczny idiota ” to osoba, która kierując się własnymi poglądami i szlachetnymi intencjami, działa nieświadomie na rzecz czyichś interesów politycznych, - vide: https://wsjp.pl/haslo/podglad/40953/pozyteczny-idiota .

Przekładając tę definicję na obecną sytuację polityczno gospodarczą naszego państwa, „użyteczni idioci ” to w znakomitej większości emeryci, którzy głosując od jesieni 2015 na partię rządzącą chyba dla żartu nazwaną: „Prawo i Sprawiedliwość”, - nie zdawali i nadal nie zdają ją sobie sprawy w tego, iż nieświadomie działają na korzyść rzeczonej partii politycznej, która ich robi w konia na rzecz własnego politycznego interesu, jakim jest utrzymanie władzy za wszelką cenę, na zasadzie „po nas choćby potop ”.

A najlepszym przykładem nabijania przez PiS w butelkę emerytów jest zapowiadana przez partię rządzącą, zawsze w okresie przedwyborczym, - czternasta emerytura, która ma im rzekomo pomóc w trudnej finansowej sytuacji, choć rzeczona partia dobrze wie, iż powodująca obecnie największą od 25 lat drożyznę galopująca inflacja, która właśnie przekroczyła 12 procent, a w przyszłości może się zwiększyć nawet do granicy dwudziestoprocentowej, wyciągnie z emeryckich portfeli, w najlepszym razie dwa razy więcej pieniędzy, niż „darowana” im czternasta emerytura. Słowo „darowana” ująłem celowo w cudzysłów, gdyż rząd PiS nic emerytom nie daruje, bo nie ma własnych pieniędzy, a to, co wyda na te czternaste emerytury odbierze sobie z podatków, które zapłacą Polacy, między innymi emeryci.

Nasuwa się tedy pytanie, jak to możliwe, że emeryci dają się z taką łatwością robić w konia?

Otóż blagierskie trio Kaczyńsi – Maorawiecki – Glapiński w bałamuceniu i robieniu emerytom wody z mózgu rozdzieliło swoje role.

I tak, Jarosław Kaczyński podjął się zadania podprogowego zakodowania w podświadomości emerytów przeświadczenia, że choć partia PiS zdeptała polityczny obyczaj, w dążeniu do partyjnej hegemonii wyzbyła się poczucia wstydu, wprowadziła prawo dżungli, na zasadzie kto silniejszy, ten lepszy, cham chama chamem pogania, wszystkie chwyty dozwolone, byle tylko rządzić, - to w przeciwieństwie do robiącej w przeszłości dokładnie to samo partii „grabiącego Polskę narodowego zdrajcy i diabła wcielonego Donalda Tuska ”, - PiS przynajmniej dzieli się z ludźmi swoimi łupami.

Tak. Tak. Proszę Państwa. Właśnie to z gruntu amoralne przeświadczenie decydowało o tym, że do tej pory znakomita większość emerytów przekupiona czternastą emeryturą głosowała na rządzące Prawo i Sprawiedliwość.

Bo sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni szeregowy emeryt nie analizuje przed wyborami sytuacji polityczno gospodarczej kraju, nie chce znać wszelkiego rodzaju danych i wskaźników ekonomicznych, lecz łaknie okraszonych czternastą emeryturą prostych i doraźnych obietnic wyciągnięcia go z biedy, nie mając bladego pojęcia  o tym, iż te obietnice są jedną wielką blagą, a po wyborach ów emeryt wpadnie w jeszcze większą biedę. Dlatego wystarcza mu przynależność do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku. Chce bodaj złudnego poczucia bezpieczeństwa z daleka od jakichkolwiek debat i analiz.

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale