194 obserwujących
2922 notki
6166k odsłon
  275   0

Zmurszałek Butapren dostał fangę od młodych Polaków

Młode pokolenie Polaków jest coraz aktywniejsze politycznie. Dla PiS-u potencjalnie to duży problem / Aleksiej Witwicki /Agencja FORUM
Młode pokolenie Polaków jest coraz aktywniejsze politycznie. Dla PiS-u potencjalnie to duży problem / Aleksiej Witwicki /Agencja FORUM
Czarne chmury nad Kaczyńskim wiszą!

Portal internetowy  Interia. WYDARZENIA, - vide: https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-terlecki-mocno-przestrzelil-za-niedocenienie-sily-mlodych-pi,nId,6448981?fbclid=IwAR1A-6wv106fDG-  , opublikował  bardzo ciekawy artykuł Łukasza Rogojsza, z wykształcenia: socjologa i politologa. Z zawodu: dziennikarza (m.in. Polska Agencja Prasowa, „Polska The Times”, TVP, „Newsweek Polska”) zatytułowany:  „Terlecki mocno przestrzelił. Za niedocenianie siły młodych PiS może słono zapłacić ” , cytuję fragmenty:

Do wyborów parlamentarnych został niespełna rok. Partia rządząca intensywnie myśli o tym, jak zapewnić sobie trzecią kadencję u władzy. Szczególny nacisk zostanie najpewniej położony na mobilizację starszych wyborców. Jak tłumaczył niedawno wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, "młode pokolenia są coraz mniej liczne, więc coraz mniej ważą w polityce". To mocno życzeniowe myślenie. Chociaż młodych faktycznie jest mniej niż seniorów, paradoksalnie to właśnie oni mogą zdecydować, kto będzie rządzić Polską po 2023 roku.

- Nie jest tak, że nic nie działa. Nasze poparcie wśród młodzieży to około 20 proc., więc wielkość istotna. To jest ta młodzież, na którą trzeba stawiać, z nich wybierać naszych następców - stwierdził w niedawnym wywiadzie dla tygodnika "Sieci" Ryszard Terlecki, dopytywany o to, czy Zjednoczona Prawica ma szanse dotrzeć do młodych wyborców, czy musi jednak szukać głosów gdzie indziej. - Młode pokolenia są coraz mniej liczne, więc coraz mniej ważą w polityce. Starszych jest znacznie więcej - uspokajał wicemarszałek Sejmu, wskazując na strategię wyborczą formacji rządzącej (…)

Rzecz w tym, że wybory prezydenckie Andrzej Duda wygrał przewagą zaledwie 422 tys. głosów. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ między 2019 a 2023 rokiem na rynek wyborczy weszły/wejdą cztery nowe roczniki - z lat 2002-05. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w tym okresie urodziło się 1,43 mln dzieci: 355,5 tys. w 2002, 352,8 tys. w 2003, 357,9 tys. w 2004 i 366,1 tys. w 2005 roku…", - koniec cytatu.

Przeczytajcie Państwo koniecznie tę obszerną analizę w całości, a przekonacie się, że było warto.

A mówiliście, że Terlecki to moja obsesja.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla naszego państwa)

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale